Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt prosi MFW o zwiększoną pożyczkę w wysokości 4,8 mld dolarów

0
Podziel się:

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde spotkała się z głową państwa i negocjuje wysokość pożyczki.

Egipt prosi MFW o zwiększoną pożyczkę w wysokości 4,8 mld dolarów
(AP/Fotolink/East News)

Egipt zwrócił się w środę do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) z prośbą o pożyczkę w wysokości 4,8 mld dolarów - poinformował egipski rząd po spotkaniach z szefową MFW Christine Lagarde. Początkowo zakładano, że pożyczka wyniesie 3,2 mld dolarów.

Lagarde w Kairze spotkała się z islamistycznym prezydentem Mohamedem Mursim oraz premierem Hiszamem Kandilem.

_ - Pierwotnie chodziło o 3,2 mld dolarów, ale dziś rozmawialiśmy o zwiększeniu pożyczki do 4,8 mld dolarów lub być może do wyższej kwoty _ - powiedział Kandil na konferencji prasowej z dyrektor generalną MFW.

Wyraził też nadzieję, że pożyczka zostanie sfinalizowana do końca bieżącego roku. Wsparcie Funduszu pomogłoby zażegnać kryzys bilansu płatniczego oraz odzyskać zaufanie inwestorów, którzy uciekli z kraju podczas trwającego 18 miesięcy politycznego chaosu.

_ - Władze wskazywały, że Egipt chciałby, aby MFW udzielił finansowego wsparcia programowi gospodarczemu _, który miałby na celu odbudowę kraju - powiedziała Lagarde.

Szefowa MFW podkreśliła, że podczas rozmów nie ustalono szczegółów pożyczki ani warunków jej udzielenia. Spotkania będą kontynuowane w czwartek. Lagarde zapowiedziała kolejne wizyty przedstawicieli MFW w Egipcie. Dodała, że jest _ pod bardzo dużym wrażeniem strategii i ambicji _ Mursiego i Kandila.

Już w zeszłym tygodniu minister finansów Egiptu poinformował, że Kair będzie negocjował możliwość zwiększenia pożyczki do 4,8 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą dostać kolejne miliardy od MFW Jeszcze w tym miesiącu Kair ma odwiedzić delegacja Funduszu.
Te pieniądze przeciekają nam między palcami Do dyspozycji Polski z tytułu elastycznej linii kredytowej pozostawała cała kwota 19,166 mld SDR.
Rosja i Chiny uratują Europę? Wesprą MFW Uda się jednak zebrać niezbędne 430 miliardów dolarów na ratowanie europejskich gospodarek.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)