Notowania

zamieszki w egipcie
16.07.2013 12:57

Egipt: w zamieszkach w Kairze zginęło siedem osób

Zwolennicy byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego starli się z siłami bezpieczeństwa - poinformował szef służb ratowniczych Mohammed Sultan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

_ - Co najmniej siedem osób zginęło, a 261 zostało rannych w Kairze w nocy, gdy zwolennicy byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego starli się z siłami bezpieczeństwa - _ poinformował szef służb ratowniczych Mohammed Sultan.

_ - Dwie osoby poniosły śmierć w dzielnicy Giza, a pięć w centrum stolicy - _ dodał Sultan. Wcześniej Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się odsunięty od władzy Mursi, poinformowało, że w zamieszkach zginęły dwie osoby a 300 zostało rannych. Starcia trwały przez całą noc w różnych dzielnicach Kairu.

W piątek nowe władze Egiptu zapowiedziały, że nie będą interweniować podczas pokojowych protestów, ale już w poniedziałek siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, gdy w centrum Kairu doszło do starć między zwolennikami Mursiego a mieszkańcami dzielnicy.

Była to pierwsza tak gwałtowna konfrontacja z udziałem stronników byłego szefa państwa od tygodnia. 8 lipca w walkach między armią a zwolennikami Mursiego przed budynkiem Gwardii Republikańskiej w Kairze zginęło ponad 50 demonstrantów, a także czterech żołnierzy.

Gaz łzawiący na demonstracji zwolenników obalonego prezydenta Egiptu

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/gaz-lzawiacy-na-demonstracji-zwolennikow-obalonego-prezydenta-egiptu-g561476.html) Mursi został obalony przez egipską armię 3 lipca po wielkich demonstracjach antyprezydenckich. Nowy premier Egiptu Hazim el-Biblawi rozpoczął w sobotę wstępne rozmowy z kandydatami do rządu tymczasowego.
Czytaj więcej w Money.pl
Jest reakcja na tragiczny incydent w Egipcie Krewni młodych ludzi, którzy w Aleksandrii zostali zepchnięci z dachu przez zwolenników obalonego egipskiego prezydenta Mohammeda Mursiego, wyrazili swój gniew z powodu tego incydentu.
Wojsko przejęło władzę. Mursi obalony! Egipska armia wyznaczyła przewodniczącego trybunału konstytucyjnego Adliego Mansura na tymczasowego szefa państwa.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz