Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ekolodzy nie chcą atomówki w Polsce

0
Podziel się:

Ich zdaniem rząd powinien raczej zmodernizować już istniejące elektrownie i linie przesyłowe.

Ekolodzy nie chcą atomówki w Polsce
(PAP/EPA)

Organizacja _ Zieloni 2004 _ obawia się, że w wyniku umów politycznych, polski rząd przejmie od Francji technologię atomową.

Po wczorajszej wizycie prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego Zieloni 2004 apelują do polskiego premiera o rozwagę w kwestiach energetycznych.

_ - Wzywamy Donalda Tuska do dialogu _ - mówili dziś w Poznaniu liderzy Zielonych: Dariusz Szwed i Agnieszka Grzybek.

Ich zdaniem sprawy związane z poszczególnymi inwestycjami energetycznymi w Polsce będą przedmiotem zainteresowania Komisji Europejskiej, a następnie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, podobnie jak to było w przypadku Rospudy.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdaniem _ Zielonych 2004 _, polski rząd powinien zmodernizować już istniejące elektrownie i linie przesyłowe. Opowiadamy się też za prawdziwą, a nie fikcyjna konkurencją w energetyce - napisali w liście do premiera _ Zieloni 2004 _.

Minister środowiska Maciej Nowicki, nie chciał wczoraj komentować informacji prasowych o zgodzie rządu na budowę elektrowni atomowej. Mówił, że sprawa budowy siłowni atomowej nie była, według jego wiedzy, przedmiotem obrad rządu. Zaznaczył, że podawany w prasie rok 2021, jako data uruchomienia pierwszego reaktora w polskiej elektrowni może być realna. Od decyzji do zakończenia budowy potrzeba kilkunastu lat - powiedział minister.

energetyka
energia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)