Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ekonomiści: PKB nawet powyżej 3 procent

0
Podziel się:

Profesor Jan Winiecki jest optymistą jeśli chodzi o polską gospodarkę.

Ekonomiści: PKB nawet powyżej 3 procent
(kprm.gov.pl)

Profesor Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej (RPP) uważa, że w przyszłym roku PKB może wzrosnąć o około 3 procent, a profesor Jan Winiecki (na zdjęciu), że nawet nieco więcej.

Zdaniem Zielińskiej-Głębockiej w polskiej gospodarce nie dzieje się nic złego. Wskazała na rosnącą produkcję przemysłową i budowlaną, utrzymujące się dość wysokie spożycie indywidualne.

_ - Ale jednak oczekujemy pewnego spowolnienia. Natomiast głębokość tego spowolnienia jest nieznana. Nam się wydaje, że to, co zaplanowano w ustawie budżetowej, jest bardzo konserwatywne (2,5-procentowy wzrost PKB). Sądzę, że wzrost gospodarczy w przyszłym roku może być wyższy, jakkolwiek różnie może się rozłożyć w różnych kwartałach _ - powiedziała dziennikarzom w Sejmie Zielińska-Głębocka.

Jej zdaniem w przyszłym roku polska gospodarka wzrośnie o około 3 procent, ale _ czy to będzie 3,1 procent, czy 2,9 procent, to trudno powiedzieć _.

Profesor ma nadzieję, że polski eksport będzie _ relatywnie wysoki _. Zwróciła uwagę, że obniżenie wartości euro do dolara poprawia zwłaszcza eksport niemiecki. _ - Eksport europejski będzie się poprawiał ze względu na konkurencyjność cenową. To może nam umożliwić większy eksport dóbr pośrednich _ - powiedziała.

Także profesor Jan Winiecki powiedział dziennikarzom, że jest optymistą jeśli chodzi o wzrost PKB. Jego zdaniem spore szanse na realizację ma _ scenariusz na 3 procent z plusem _.

Czytaj więcej o PKB polski w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t196967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/oto;budzet;na;2012;rok;sprawdz;jak;uderzy;cie;po;kieszeni,143,0,983183.html) Oto budżet 2012. Jak uderzy cię po kieszeni? Okazało się, że w kasie państwa zabraknie 9 mld złotych. Rząd już zdecydował komu je zabrać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t190540.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/odkup;bonow;skarbowych;rybinski;to;kreatywne;budzetowanie,188,0,993724.html) "Triki księgowe" Rostowskiego. Jak w Grecji? Zdaniem Krzysztofa Rybińskiego minister dokonał takiego ruchu, aby polski dług publiczny nie przekroczył w najbliższym czasie zapisanej w konstytucji granicy 55 procent PKB.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;w;przyszlym;roku;wzrost;mozliwe;4;proc;wzrostu;pkb,251,0,992251.html) Pawlak zadowolony z osłabienia złotego Zdaniem wicepremiera, założenia budżetowe wzrostu gospodarczego są _ dość asekuracyjne _.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)