Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ekspert ujawnia, ile naprawdę będzie kosztowało ratowanie LOT

0
Podziel się:

Ekspert mówi, że zostanie popełniony błąd, jeśli przewoźnik najpierw dostanie pożyczkę, a dopiero później rozpocznie cięcia.

Ekspert ujawnia, ile naprawdę będzie kosztowało ratowanie LOT
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESuhkWJ

Ratowanie LOT-u może kosztować podatników nawet 1,5 miliarda złotych - ocenia Eryk Kłopotowski ekspert lotniczy. Jego zdaniem, politycy chcą, by za wszelką cenę na naszym niebie latał _ narodowy przewoźnik _.

Wczoraj rada nadzorcza LOT-u odwołała z funkcji prezesa Marcina Piroga. Jego miejsce tymczasowo zajął członek zarządu Zbigniew Mazur. Nowy prezes ma doprowadzić do tego, by linia lotnicza była rentowna.

Eryk Kłopotowski mówi IAR, że zostanie popełniony błąd, jeśli przewoźnik najpierw dostanie pożyczkę , a dopiero później rozpocznie cięcia. _ Jest pytanie czy najpierw LOT dostanie pieniądze, a potem ktoś zauważy, że nie było jeszcze restrukturyzacji. _ - zauważa Eryk Kłopotowski.

bESuhkWL

Ekspert lotniczy twierdzi, że w procesie restrukturyzacji LOT powinien zachować jak najwięcej połączeń. To daje szanse, że linia w przyszłości może być dochodowa.

Dziś na trasie do Pragi LOT rozpoczął komercyjne rejsy Dreamlinerem. Eryk Kłopotowski przyznaje, że maszyna ta może zwiększyć przychody przewoźnika, ale dopiero w przyszłości. Na razie najnowszy Boeing w sezonie zimowym, kiedy chętnych na latanie jest zdecydowanie mniej, jest tylko obciążeniem finansowym dla LOT-u.

Przewoźnik w ostatnim czasie wystąpił do skarbu państwa o pomoc finansową. Pierwsza transza pomocy ma wynieść 400 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bESuhkXm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)