Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Eksport aluminium z Rosji wzrósł o prawie 3 procent

0
Podziel się

W okresie od stycznia do października 2012 roku eksport rosyjskiego aluminium wzrósł o 2,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku.

Eksport aluminium z Rosji wzrósł o prawie 3 procent
(PAP / EPA)
bDYmKQTF

W okresie od stycznia do października 2012 roku eksport rosyjskiego aluminium wzrósł o 2,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Rosyjska Federalna służba celna poinformowała, że w ciągu dziesięciu miesięcy tego roku eksport aluminium wzrósł do 2,9 mln ton. Największym rosyjskim producentem aluminium jest koncern Rusal. W ciągu dziewięciu miesięcy br. roku spółka zwiększyła produkcję aluminium do 3,1 mln ton - o 2,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Jak podaje międzynarodowa organizacja branżowa International Aluminium Institute (IAI), od stycznia do września 2012 roku światowa produkcja tego metalu wzrosła do 33,673 mln ton.

bDYmKQTH
Czytaj więcej w Money.pl
Oto polskie hity eksportowe. Nowy ranking Papierosy, zboże i kawa - tym podbijamy zagranicę. Te produkty otwierają ranking polskich hitów eksportowych.
Rosjanie mają problem z eksportem gazu Spadek dostaw rosyjskiego surowca jest związany m.in. z niższym tempem rozwoju gospodarki światowej oraz wznowieniem dostaw gazu do Europy z Libii.
Zobacz, komu Niemcy sprzedają więcej broni. Największymi importerami niemieckiej broni są Holandia (863 mln euro) i USA (632 mln euro) - wynika ze sprawozdania przyjętego dzisiaj przez rząd w Berlinie.
bDYmKQUi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)