Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na mięso z Białorusi. Przyczyny decyzji Rosji

0
Podziel się:

Decyzja Moskwy może mieć drugie dno i być wynikiem zatrzymania dyrektora generalnego firmy Urałkalij - rosyjskiego producenta nawozów.

Embargo na mięso z Białorusi. Przyczyny decyzji Rosji
(AP/FOTOLINK/East News)

Rosja wprowadza embargo na import świń i wieprzowiny z Białorusi. Oficjalnie decyzja jest związana z wykryciem na Białorusi przypadków zachorowań na afrykański pomór świń.

Nie można będzie wwozić z terenu Białorusi świń i mięsa wieprzowego, które nie zostało poddane obróbce termicznej i niespasteryzowanych pasz dla świń. Ograniczenia mają obowiązywać do czasu całkowitego wygaśnięcia ognisk chorobowych.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że na Białorusi dwa ogniska afrykańskiego pomoru świń wykryto na przełomie czerwca i lipca. Jednak wtedy Rosjanie ograniczyli import białoruskiej wieprzowiny tylko z obwodu grodzieńskiego i witebskiego, a więc rejonów w których chorobę wykryto.

Obecna decyzja Moskwy może mieć drugie dno i być wynikiem zatrzymania przez białoruskie służby specjalne Władysława Baumgertnera, dyrektora generalnego firmy _ Urałkalij _ - rosyjskiego producenta nawozów. Wczoraj Arkadij Dworkowicz, wicepremier Rosji dał do zrozumienia, że Moskwa może odpowiedzieć na zatrzymanie w Mińsku rosyjskiego menadżera. Wcześniej rosyjska firma _ Transnieft _ już zapowiedziała ograniczenie dostaw ropy na Białoruś z powodu konieczności remontu ropociągu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja przykręca kurek z ropą. Jak to tłumaczy? Rosja we wrześniu zmniejszy dostawy ropy naftowej na Białoruś o 400 tysięcy ton - poinformował wiceprezes rosyjskiego Transnieftu Michaił Barkow.
Rosja karci Białoruś za "nieprzyjazny gest" Rząd rosyjski uważnie obserwuje rozwój sytuacji.
Czy Białoruś ma szansę na demokrację? - _ Na Białorusi jest wyczuwalna atmosfera niemożności i niewiele środowisk chce coś zrobić, ale jest szansa _ - uważa była ambasador Polski na Białorusi prof. Elżbieta Smułkowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)