Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emigracja zarobkowa. 300 tys. Irlandczyków opuszcza kraj

0
Podziel się:

Około 300 tys. Irlandczyków wyemigrowało z kraju w ostatnich czterech latach - podała zrzeszająca organizacje młodzieżowe Krajowa Rada Młodzieży Irlandii.

Emigracja zarobkowa. 300 tys. Irlandczyków opuszcza kraj
(soylentgreen23/CC/Flickr)

Około 300 tys. Irlandczyków wyemigrowało z kraju w ostatnich czterech latach - podała zrzeszająca organizacje młodzieżowe Krajowa Rada Młodzieży Irlandii. Głównym powodem wyjazdów jest poszukiwanie lepszej pracy.

Oznacza to, że w jednej na cztery rodziny w kraju jest ktoś, kto wyjechał za granicę. Wśród 300 tys. emigrantów 40 proc. to osoby w wieku od 15 do 24 lat. Krajowa Rada Młodzieży (National Youth Council) wyjaśnia, że decydując się na wyjazd, Irlandczycy chcą _ poszerzyć horyzonty _ i _ mieć większe możliwości _, ale przede wszystkim emigrują za pracą, uznając, że w Irlandii mają _ ograniczone szanse na zatrudnienie _ oraz _ brak perspektyw _.

Emigrację z kraju rozważa obecnie aż połowa młodych osób w przedziale wiekowym 18-24 lata, 40 proc. osób w przedziale 25-34 lata oraz ponad jedna czwarta osób przedziale 35-54 lata - wynika z opublikowanego w środę badania poświęconego emigracji.

Krajowa Rada Młodzieży, reprezentująca ponad 50 irlandzkich organizacji młodzieżowych, już od pewnego czasu apeluje do rządu w Dublinie, by opracował strategię, która zachęci obywateli do pozostania w kraju, oraz mianowania ministra odpowiedzialnego wyłącznie za sprawy migracji oraz kontakty z Irlandczykami za granicą. Irlandia ma ok. 4,7 mln mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna fala emigracji. Tym razem wybieramy... Polacy byli najliczniejszą grupą imigrantów w Wielkiej Brytanii. 79 140 Polaków wystąpiło tam w roku 2011-12 o numery ubezpieczenia społecznego
Jedna trzecia młodych chce tam pracować Ponad jedna trzecia pytanych w wieku 18-24 lat zamierza starać się o pracę za granicą lub już podejmuje takie starania.
Miły efekt emigracji. Wszyscy zyskaliśmy... Tłumna emigracja Polaków w latach 1998-2007 była odpowiedzialna za ok. jedną dziesiątą wzrostu realnych płac w Polsce.
praca
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)