Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emigracja zarobkowa. Amerykanie wydadzą miliony by zatrzymać napływ uchodźców

0
Podziel się:

- Uchodźstwo to tragedia zarówno dla USA, jak i dla całej naszej półkuli - uważają demokratyczni członkowie Kongresu.

Emigracja zarobkowa. Amerykanie wydadzą miliony by zatrzymać napływ uchodźców
(Seansie/CC/Flickr)
bEJalDzF

40 mln dolarów dla Gwatemali i 25 mln dolarów dla Salwadoru - to pomoc finansowa, którą Biały Dom przekaże na usuwania ekonomicznych przyczyn emigracji zarobkowej nieletnich do Stanów Zjednoczonych.

Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów John Boehner wezwał prezydenta Baracka Obamę do wysłania na granicę z Meksykiem Gwardii Narodowej w celu _ kontrolowania kryzysu humanitarnego _, jakim jest _ lawina nieletnich, którzy bez opieki dorosłych _ napływają na terytorium USA.

W liście do Obamy Boehner napisał: _ Dzieci z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru masowo przedostają się na granicę meksykańsko-amerykańską, wierząc, że gdy tylko ją przekroczą będą mogły na zawsze zostać w Stanach Zjednoczonych _.

bEJalDzH

Ogłoszony w piątek program dodatkowej pomocy dla dwóch krajów Ameryki Środkowej powstał z inicjatywy pięciu demokratycznych członków Kongresu, którzy wystąpili przed dwoma tygodniami z wnioskiem w tej sprawie do Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego i Białego Domu.

W przypadku pomocy dla Salwadoru amerykański program ma być nastawiony głównie na organizowanie dla dzieci i młodzieży ośrodków kulturalnych i sportowych oraz szkoleń zawodowych, które zmniejszyłyby oddziaływanie organizacji przestępczych na najmłodszych Salwadorczyków.

- _ Chcemy zatrzymać napływ nieletnich uchodźców, gdyż jest to tragedia zarówno dla USA, jak i dla całej naszej półkul _i - uzasadniała grupa demokratycznych członków Kongresu swój wniosek w sprawie dodatkowej pomocy dla Ameryki Środkowej. Dotyczył on pomocy dla siedmiu krajów tego regionu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Afganistanie. Były fałszerstwa? Faworyt wyborów Abdullah Abdullah zarzuca fałszerstwa komisji wyborczej oraz dotychczasowym władzom.
Szokujące dane na temat handlu ludźmi Ofiarami są głównie kobiety i dziewczęta.
bEJalDAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)