Notowania

orkan ksawery
09.12.2013 14:33

Enea: dziś usunięte zostaną ostatnie awarie energetyczne

Usuwanie awarii najszybciej zostanie zakończone w Wielkopolsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Bielecki)

Zgodnie z informacjami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w całym kraju nadal około 24 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu. Trwa usuwanie awarii.

Do końca dnia w Wielkopolsce usunięte zostaną ostatnie awarie energetyczne powstałe wskutek silnego wiatru i opadów śniegu - zapowiedziała tymczasem rzeczniczka spółki Enea Operator Danuta Tabaka. Rano bez prądu było ok. 4 tys. osób.

Jak podała, przez weekend udało się usunąć wszystkie awarie na terenie obsługiwanym przez oddziały spółki w Zielonej Górze, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie.

_ - Na północy Wielkopolski i w okolicach Wałcza, gdzie sytuacja była najtrudniejsza, do silnego wiatru i śnieżyc dołączyła szadź osadzająca się na przewodach. Naprawianie sieci energetycznej potrwa dzisiaj do końca dnia. Do pomocy przy usuwaniu skutków huraganu w rejonie Piły i Chodzieży przyjechały brygady elektromonterów z obszarów gorzowskiego i zielonogórskiego _ - poinformowała Tabaka.

Jak dodała, wraz z brygadami przyjechał również ciężki sprzęt, w szczególności dźwigi i podnośniki z napędem umożliwiającym bezproblemowe poruszanie się po trudnym, zalesionym i często grząskim terenie.

Tagi: orkan ksawery, prąd, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz