Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
06.06.2012 08:12

Energetycy powołali sztab kryzysowy. Przed Euro

Szef Polskich Sieci Elektroenergetycznych ujawnił, co zrobiono, żeby w trakcie mistrzostw nie zabrakło prądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(no_limit_pictures/iStockphoto)

Od Euro 2012 dzielą nas już tylko godziny. Przygotowania są w zasadzie zakończone. Wśród różnego rodzaju służb i instytucji do Euro przygotowywała się również polska energetyka.

W Polskich Sieciach Elektroenergetycznych Operator SA powołano zespół zarządzania kryzysowego, który będzie działał w czasie Mistrzostw.

Prezes spółki Heneryk Majchrzak w wypowiedzi dla Informacyjnej Agencji Radiowej zapewnia, że polska energetyka jest do nich dobrze przygotowana. Podkreślił, że PSE przeprowadziły między innymi ćwiczenia zachowań w sytuacjach kryzysowych. Miały one charakter antyterrorystyczny.

Szef PSE dodaje, że spółka otrzymała istotne wsparcie ze strony MSW - chodzi o uprzywilejowanie pojazdów energetycznych. Prezes Majchrzak uzupełnia, że spółka skontrolowała też przy pomocy helikopterów linie energetyczne wszystkich miast, w których będą odbywały się Mistrzostwa. _ - Przejrzeliśmy wszystkie sieci i dokonaliśmy niezbędnych napraw - _ zapewnił.

Poprawie bezpieczeństwa energetycznego mają sprzyjać także ostatnie inwestycje PSE - między innymi nowe inwestycje sieciowe głównie w rejonach Poznania i Wrocławia.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny prądu w górę? Jest takie zagrożenie Choć instalacje CCS, czyli wychwytywania i składowania dwutlenku węgla są drogie i niesprawdzone, to Komisja Europejska traktuje je jako warunek przetrwania elektrowni węglowych. Dla Polski to wielkie wyzwanie.
"Obecnie, uwolnienie cen energii jest..." _ Koniecznie jest do tego spełnienie szeregu warunków _ - zapowiada rzecznik Urzędu Regulacji Energetyki.
Tagi: euro 2012, prąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz