Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
era
08.08.2006 16:23

Era zmieni nazwę na T-Mobile Polska

Być może już w tym roku użytkownicy Ery i Heyah zobaczą na swoich telefonach logo T-Mobile. Analitycy oceniają koszt zmiany na 50-100 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

O możliwości zmian informuje Gazeta Prawna. Wg informacji gazety rada nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej może w tym tygodniu wybrać nowy, zdominowany przez Niemców, zarząd. A to oznaczać będzie pierwszy krok do zmiany nazwy operatora.

Jak podaje GP, według źródeł zbliżonych do spółki, w skład nowego zarządu wejdą przede wszystkim osoby reprezentujące Deutsche Telekom. Ta zmiana odzwierciedlałaby nowy układ sił w akcjonariacie PTC. Na początku czerwca Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu orzekł, że Niemcy skutecznie wykonali opcję kupna 48 proc. udziałów w PTC należących do Elektrimu. W ten sposób stali się właścicielem 97 proc. akcji operatora. Z orzeczeniem nie zgadza się francuskie Vivendi. Należąca do niego spółka Elektrim Telekomunikacja utrzymuje, że to ona jest właścicielem 48-proc. pakietu akcji PTC.

Sytuacja w PTC nadal jest zagmatwana. Odbija się to niekorzystnie na wynikach operatora. W czerwcu Centertel (operator Orange) wyprzedził go pod względem liczby klientów. Dla PTC jest to zmiana tym bardziej bolesna, że spółka była liderem rynku nieprzerwanie od 1998 roku.

Powołanie silnego zarządu zdominowanego przez Niemców pozwoliłoby operatorowi odzyskać dawny wigor. W dalszej perspektywie będzie natomiast oznaczać zmianę nazwy z PTC na T-Mobile Polska (T-Mobile to nazwa operatorów komórkowych kontrolowanych przez Deutsche Telekom). Niemcy nie będą ryzykować rebrandingu, dopóki nie uspokoi się spór z Elektrimem Telekomunikacją.

Tagi: era, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz