Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012 na Ukrainie. Zarobią tylko olligarchowie i państwo

0
Podziel się:

Właścicielami hoteli w Kojowie są ukraińscy biznesmeni, którzy firmy rejestrują w rajach podatkowych.

Euro 2012 na Ukrainie. Zarobią tylko olligarchowie i państwo
(Brücke-Osteuropa/public domain/wikipedia)

Zdaniem ukraińskich ekspertów, w przygotowania do Euro 2012 na Ukrainie zaangażowało się tylko państwo i oligarchowie. Miejscowy mały i średni biznes w ogóle nie był brany pod uwagę, a obcokrajowcy boją się inwestować na Ukrainie.

[na zdjęciu stadion w Doniecku]

Redaktor naczelny tygodnika _ Ekspert _ Andrij Blinow powiedział Polskiemu Radiu, że w Euro 2012 zainwestowali przede wszystkim miejscowi biznesmeni. Na przykład w Kijowie jeszcze 6 lat temu nie było żadnego 5-gwiazdkowego hotelu. Teraz jest ich 10. Ich właścicielami są najwięksi ukraińscy biznesmeni, którzy mają firmy zarejestrowane w rajach podatkowych.

Ołeksij Maciuka - redaktor naczelny portalu _ Wiadomości Zagłębia Donieckiego _ dodaje w rozmowie z Polskim Radiem, że władze nie zrobiły nic, aby zaangażować w przygotowania do Mistrzostw mały i średni biznes.

Potwierdza to lwowska dziennikarka Hałyna Tereszczuk. Jak powiedziała Polskiemu Radiu, we Lwowie stadion budowała firma z Mariupola, która w ogóle nie brała do pracy lwowian.

Eksperci zwracają także uwagę, że powszechnie stosowano procedurę przetargu z jednym uczestnikiem, co powodowało, że cena wielu inwestycji została zawyżona, a pieniądze prawdopodobnie zniknęły w kieszeniach urzędników.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t127925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dalia;grybauskaite;jedzie;na;ukraine;spotka;sie;z;tymoszenko,82,0,1081938.html) Szczyt w Jałcie odwołali, ale ona i tak pojedzie Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite udaje się z wizytą na Ukrainę, chociaż szczyt państw Europy Środkowej planowany wcześniej w Jałcie został odwołany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzecznik;uefa;zapewnia;euro;2012;odbedzie;sie;na;ukrainie,195,0,1081027.html) UEFA zapewnia: Będzie Euro na Ukrainie - Jesteśmy federacją piłkarską, nie wdajemy się w kwestie polityczne - powiedział rzecznik UEFA w tvn24.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t214103.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/julia;tymoszenko;w;wiezieniu;zgodzila;sie;na;leczenie,43,0,1079595.html) Jest przełom w sprawie Julii Tymoszenko Możliwe, że wpływ na taką decyzję mają ogólnoeuropejskie zapowiedzi bojkotu Euro 2012 na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)