Notowania

euro 2012
05.06.2007 07:33

Euro 2012 utonie w paragrafach?

Miasta organizujące mistrzostwa Europy w piłce nożnej chcą zmienić 26 ustaw i rozporządzeń w celu dostosowania ich do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Miasta organizujące mistrzostwa Europy w piłce nożnej chcą zmienić 26 ustaw i rozporządzeń w celu dostosowania ich do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", przedstawicielom miast-organizatorów Euro 2012 chodzi o usunięcie barier inwestycyjnych.
Pod koniec maja prezydenci Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia przekazali postulaty wicepremierowi Przemysławowi Gosiewskiemu.

Według samorządowców, zmienić trzeba około 200 przepisów - najwięcej z nich w ustawie o zamówieniach publicznych. Najważniejsze zmiany mają pozwolić inwestorom składać zamówienia na inwestycje związane z Euro 2012 w trybie uproszczonym.

Miasta organizujące Euro 2012 chcą także stworzyć Centralny Rejestr Firm. Dzięki temu firma ubiegająca się o zamówienie publiczne, otrzymawszy zaświadczenie z rejestru, nie musiałaby za każdym razem składać kompletu dokumentów.

Organizatorzy Euro 2012 proponują również zwiększenie udziału gmin i powiatów we wpływach z podatków PIT i CIT. Miasta chciałyby także, by do gmin i powiatów wpływała część pieniędzy, które budżet państwa dostaje z podatku VAT od firm działających na ich terenie.

Gazeta cytuje opinię wiceprezydenta Krakowa Wiesława Starowicza. Twierdzi on, że bez tych przepisów miasta zdążą wprawdzie zbudować stadiony, ale kibice mogą mieć problem z dotarciem na mecze z powodu braku nowych dróg i sprawnej komunikacji miejskiej.

Tagi: euro 2012, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz