Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012 w polsce
01.06.2012 09:14

Euro 2012 w Polsce. Tusk pisze do kibiców

Cieszmy się Euro 2012. Razem - pod takim tytułem w kilku europejskich gazetach ukazał się artykuł Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Cieszmy się Euro 2012. Razem - pod takim tytułem w kilku europejskich gazetach ukazał się artykuł Donalda Tuska. Szef polskiego rządu zachęca w nim: _ nie wahajcie się i przyjeżdżajcie, by razem z nami kibicować i cieszyć się Euro 2012 _.

W tekście Tusk przypomniał, że za tydzień na warszawskim Stadionie Narodowym usłyszymy pierwszy gwizdek pierwszego meczu Euro 2012 i najlepsze drużyny piłkarskie naszego kontynentu rozpoczną rywalizację.

_ Moje serce, tak jak większości moich rodaków, będzie kibicować polskiej reprezentacji. Ale wielkich sportowych emocji spodziewam się na każdym meczu. I mam nadzieję, że będę je dzielił z Wami, kibicami z całej Europy. Przyjeżdżajcie, przylatujcie do nas, czekamy na każdego z Was _ - napisał premier.

Donald Tusk zapewnia, że Polska zrobiła dużo, by Euro 2012 było niezapomnianym piłkarskim świętem, spędzonym w znakomitej atmosferze i komfortowych warunkach. _ W Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu czekają już na Was nowe stadiony. (...)Bardzo bym chciał, żebyście na własne oczy zobaczyli skalę zmian w naszym kraju _ - zachęca Europejczyków premier.

_ W ciągu ostatnich lat Polska dokonała spektakularnego skoku cywilizacyjnego. Dwie dekady temu byliśmy biednym krajem postkomunistycznym na Wschodnich rubieżach kontynentu. Dziś jesteśmy krajem, który uniknął podczas ostatniego kryzysu recesji, i który od kilku lat jest największym placem budowy UE _ - podkreślił premier.

_ Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was może być zaniepokojonych sytuacją na Ukrainie, z którą współorganizujemy Euro 2012. Chciałbym więc o jednym przypomnieć: Julia Tymoszenko włożyła bardzo dużo wysiłku w to, by to piłkarskie święto odbyło się właśnie na Ukrainie i w Polsce. Jestem przekonany, że przy wszystkich dzisiejszych problemach nie chciałaby, aby jej wielka praca poszła na marne _ - napisał Tusk.

Szef rządu podkreślił, że Euro 2012 jest organizowane dla kibiców, a nie polityków, więc obecność tych ostatnich na stadionach nie jest konieczna. _ Politycy powinni jednak dołożyć wszelkich starań, by za trudną sytuację byłej premier Ukrainy, nie zostali ukarani zwykli Ukraińcy. Przecież Euro 2012 to także ich święto _ - podkreślił szef polskiego rządu.

Chwaląc polskie atrakcje turystyczne, Donald Tusk zaznaczył, że to nie przypadek, że większość ekip piłkarskich rywalizujących o mistrzowski tytuł właśnie w Polsce wybrała swoje bazy pobytowe.

Premier zwrócił uwagę, że poza Euro 2012 jest wiele innych powodów, by przyjechać do Polski. _ Poza legendarną polską gościnnością możecie odkryć, wiele turystycznych atrakcji, wciąż nie dość znanych w świecie: Jeziora Mazurskie, jedyną w Unii prehistoryczną Puszczę Białowieską, Wrocław z jego mostami i kanałami, dynamiczną, nowoczesną Warszawę, 1000-letni Ostrów Tumski i renesansowy ratusz w Poznaniu czy perłę hanzeatyckiej architektury, jaką jest Gdańsk _ - wylicza Tusk.

Szef polskiego rządu napisał też o narzędziach internetowych, które mają ułatwić kibicom poruszanie się po Polsce. _ W serwisie www.polishguide2012.pl, za pomocą kilku kliknięć stworzycie swój indywidualny plan pobytu w Polsce _ - tłumaczy Tusk. Dodał, że ten internetowy przewodnik będzie także dostępny w postaci aplikacji na telefon. Premier przekonuje ponadto, że z całą pewnością każdy, kto przyjedzie do Polski na Euro 2012, będzie mógł czuć się u nas bezpiecznie.

W niemieckiej wersji artykułu szef polskiego rządu zaznaczył dodatkowo, że Euro 2012 jest spełnieniem wielkiej namiętności Polaków do piłki nożnej, wyrazem naszego zachwytu tym sportem. _ W pamięci polskich kibiców pozostaje dramatyczny mecz Polska - RFN z 1974 roku. Polscy piłkarze grają dziś na wielu stadionach Europy, odnosząc sukcesy _ - podkreślił Tusk.

Artykuł premiera opublikowany został m.in. w gazetach _ JyllandPosten _ (Dania), _ Irish Independent _ (Irlandia), _ Die Welt _ (Niemcy), _ Moskowskij Komsomolec _ (Rosja), _ Dagens Industri _ (Szwecja), _ Deń _ (Ukraina), _ La Stampa _ (Włochy), _ Publico _ (Portugalia).

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk o Tomaszewskim: Znamy się z boiska _ - Tylu niemądrych rzeczy w ciągu tak krótkiego czasu osoba publiczna już dawno nie wypowiedziała - _ stwierdził premier.
Putinada? Premier nie przejmuje się krytyką _ Wolę, żeby ludzie się śmiali nawet ze mnie niż byli wściekli i mieli zaciśnięte zęby _ - mówi Donald Tusk.
Donald Tusk jak Putin. Ministrowie meldowali mu o... _ -Nie ukrywam, że od lat czekałem na tę chwilę _ - wyznał szef rządu. Ogłosił jedenaste przykazanie.
Tagi: euro 2012 w polsce, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz