Notowania

euro 2012 w polsce
12.05.2012 14:51

Euro 2012 w Warszawie. Sprzątaniem zajmie się 700 osób

W ekipie sprzątającej Warszawę podczas Euro2012 znajdą się m.in. bezrobotni oraz osadzeni w Zakładzie Karnym na Białołęce - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta. Stolicę będzie sprzątać podczas mistrzostw ponad 700 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

W ekipie sprzątającej Warszawę podczas Euro2012 znajdą się m.in. bezrobotni oraz osadzeni w Zakładzie Karnym na Białołęce - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta. Stolicę będzie sprzątać podczas mistrzostw ponad 700 osób.

Do sprzątania podczas Euro2012 przygotowano samochody ciężarowe, ładowarki, zamiatarki, polewaczki, specjalistyczne pojazdy pogotowia porządkowego - poinformował ZOM.

Wśród sprzątających, oprócz pracowników firm zewnętrznych, będą także osoby z grupy bezrobotnych. ZOM zatrudnił do sprzątania dodatkowo 25 osób. Ponadto, bezpłatnie pracować będą skazani z Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka, a także osoby odpracowujące sądowe wyroki na prace społecznie użyteczne. Do prac porządkowych w tzw. Strefie Kibica na pl. Defilad będzie zaangażowanych blisko 100 osób.

ZOM zapewnia, że bez względu na wydarzenia sportowe, warszawskie ulice, place, chodniki będą codziennie zamiatane i myte. Kosze uliczne będą opróżniane, a przyuliczna i parkowa zieleń pielęgnowana i sprzątana. _ W te prace zaangażowane będą kolejne setki pracowników _ - podał ZOM.

Zarząd informuje, że codziennie stolicę sprząta 130 pracowników z grona osób bezrobotnych. W każdy piątek ZOM pomaga w porządkach poszczególnym gminom.

Mistrzostwa Euro2012 rozpoczynają się 8 czerwca i potrwają do 1 lipca. Mecz inaugurujący zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, z kolei mecz finałowy na Stadionie Olimpijskim w Kijowie na Ukrainie. Mecze będą rozgrywane w ośmiu miastach - czterech polskich i czterech ukraińskich.

Czytaj więcej o przygotowaniach do Euro 2012 w Money.pl
To miasto zarobi najwięcej na Euro 2012 Goście zapłacą w nim nawet 5 tys. złotych za apartament.
Tłum wzruszył ministra. 6 tys. osób na godzinę Ogromne zainteresowanie wzbudził dzień otwarty na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Mecze Euro 2012 będą tylko na tych kanałach W ciągu godziny telewizja wyemituje maksymalnie 12 minut reklam.
Tagi: euro 2012 w polsce, euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz