Notowania

nowa
18.02.2012 10:53

Euro 2012: Wkrótce ustawa o "prawie gotowej" drodze

Projekt ustawy umożliwiającej otwarcie przed Euro 2012 dla ruchu nawet niewykończonych dróg będzie szybko przyjęty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Projekt ustawy umożliwiającej otwarcie przed Euro 2012 dla ruchu nawet niewykończonych dróg zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w ciągu najbliższych tygodni - zapowiedział minister transportu Sławomir Nowak.

_ - Ta sprawa jest niezagrożona, jestem o nią spokojny _ - podkreślił Nowak w radiu RMF FM.

Na początku lutego minister informował, że jego resort przygotował projekt zmian w przepisach, który zakłada, że nadzór budowlany będzie mógł zezwolić na użytkowanie drogi pomimo tego, że nie wszystkie prace budowlane lub wykończeniowe zostaną zakończone. Nadzór będzie mógł też dopuścić drogę do użytku nawet wówczas, jeśli nie będzie ona spełniać wszystkich wymagań nałożonych przez prawo ochrony środowiska. Taka droga musi jednak - w świetle proponowanych zmian - spełniać wymogi prawa budowlanego, dotyczące bezpieczeństwa użytkowników.

_ - Ustawa jest po Komitecie Stałym Rady Ministrów, więc czeka już na Radę Ministrów. Jestem już po rozmowach z prezydium komisji infrastruktury, będziemy szybko procedowali _ - powiedział Nowak.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/93/m204125.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;chce;zeby;autostrada;a2;byla;przejezdna,206,0,1027534.html) *Tusk szuka sposobu na autostrady. Zobacz jak * Nie ma i nie będzie winnych opóźnieniom w budowie autostrad na Euro 2012? Dodał, że ustawa będzie przewidywała określony czas dopuszczenia drogi do ruchu, warunki, określony odcinek oraz prędkość, z jaką będzie się można po niej poruszać.

Pytany jak to będzie wyglądało w przypadku autostrady A2 na odcinku Stryków - Konotopa, minister powiedział, że będzie to w zasadzie _ skończona autostrada, z pełnym oznakowaniem poziomym i pionowym, być może bez wszystkich ekranów akustycznych i innych tego rodzaju rzeczy. - Na niewielkim odcinku przewidujemy przejezdność z prędkością od 70 do 90 km/h, a na wszystkich pozostałych odcinkach będzie normalna prędkość, 140 km/h _ - zaznaczył minister.

Czytaj więcej o inwestycjach na Euro 2012
Nie przyjadą na Euro 2012. Bo nie ma dróg? Na piłkarskie Mistrzostwa Europy miało przyjechać od 470 tysięcy, nawet do 710 tysięcy kibiców. Dziś okazuje się, że będzie ich znacznie mniej.
Ledwo wybudują autostradę, zaraz się rozsypie Ekstremalne tempo budowy autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy może wpłynąć negatywnie na jakość tej drogi.
Z tym na Euro 2012 na pewno nie zdążymy W 2012 roku miało powstać 1605 km autostrad i 2418 km dróg ekspresowych. Zobacz, co zostało z tych planów.
Tagi: nowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz