Notowania

euro
08.11.2008 12:41

Euro bez zmiany konstytucji? Tusk to sprawdzi

Premier omówi mapę drogową wejścia do euro z ekspertami wszystkich partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Donald Tusk podkreśla, że rząd nie zgadza się na referendum w sprawie daty wprowadzenia euro bez zmiany konstytucji.

Zapytany przez _ Gazetę Wyborczą , co zrobi rząd, gdy prezydent i PiS nie zrezygnują z referendum, Tusk powiedział: Może przynajmniej się zgodzą na zmianę konstytucji, a potem referendum. Jeśli nie, będę analizował możliwość wejścia do euro bez zmiany konstytucji. _

Jak poinformował, ustalono, że każda z czterech partii parlamentarnych oddeleguje ekspertów, którzy określą optymalny termin i drogę do euro, potem nastąpi spotkanie liderów i rozmowy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prezydent powiedział o euro. Nikt nie zareagował ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;powiedzial;o;euro;nikt;nie;zareagowal,228,0,383972.html )
* [ **"Euro to najważniejszy projekt dla Polski" ** ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/euro;to;najwazniejszy;projekt;dla;polski,184,0,382648.html )
* [ Pawlak o euro: eksport zyska ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/pawlak;o;euro;eksport;zyska,193,0,381377.html )
* [ Gomułka: Euro jak najszybciej musi zastąpić złotego ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gomulka;euro;jak;najszybciej;musi;zastapic;zlotego,133,0,379781.html )
* [ Skrzypek: Najpierw konstytucja, potem ERM2 ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/skrzypek;najpierw;konstytucja;potem;erm2,169,0,377001.html )

Zdaniem Tuska, obecnie nie ma potrzeby korekty założeń budżetowych w związku z kryzysem finansowym. Jak powiedział, w Polsce sprawdził się rygorystyczny nadzór nad bankami, a prognozy Banku Światowego pokazują, ze Polska pozytywnie się wyróżnia na tle innych krajów i na pewno nie grozi nam kryzys.

- _ Recesja to jest ujemny wzrost, a nikt nie przewiduje ujemnego wzrostu w Polsce (..). Wszystko co możemy zrobić, to żyć oszczędnie, nie powiększać wydatków _ - mówił premier, zapewniając, że zobowiązania publiczne, jak. np podwyżki dla nauczycieli, zostaną dotrzymane.

Premier zapowiedział, że poleci na szczyt Rady Europejskiej w grudniu. - _ Zawsze, gdy będziemy mieli do czynienia z Radą Europejską, gdzie zapadają decyzje, których później nie można odwrócić, będę obecny _- podkreślił.

Tagi: euro, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz