Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro to będzie święto prostytucji

0
Podziel się:

Grupa ukraińskich feministek ostrzega, że przyjazd całych hord kibiców piłkarskich zamieni Ukrainę w burdel.

Euro to będzie święto prostytucji
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Ukraińskie feministki nie chcą Euro 2012. Obawiają się najazdu rzesz _ seksturystów _.

Grupa ukraińskich feministek planuje zorganizowanie bojkotu zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej. Aktywistki twierdzą, że impreza zamieni ich kraj w jeden _ potężny burdel _ - donosi _ Polska The Time _s.

Znane ze skromnych strojów podczas swoich protestów feministki ostrzegają, że organizowany wspólnie z Polską turniej doprowadzi do gwałtownego wzrostu prostytucji i turystyki seksualnej. Mająca siedzibę w Kijowie grupa o nazwie Kobiecy Ruch FEMEN wzywa Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), by potępiła prostytucję w taki sam sposób, w jaki potępia rasizm na stadionach.

Protestujące kobiety twierdzą, że dopóki organizacja nie spełni ich żądań, członkinie ruchu będą zakłócać wszelkie publiczne imprezy przez nią organizowane, występując w stroju topless. Uważają, że - eksponując nagość - bardziej zwrócą uwagę mediów na problem.

_ - Nie ma najmniejszych wątpliwości, że przyjazd całych hord kibiców piłkarskich pragnących nie tylko oglądać mecze, ale też dobrze się zabawić wywoła falę wzrostu seksualnego wykorzystywania kobiet - _ mówi jedna z przywódczyń grupy FEMEN Anna Gutsol. Wiele z nich regularnie organizuje półrozbierane demonstracje, by zwrócić uwagę opinii publicznej, władz Ukrainy i UEFA na sprawy, o które walczą.

FEMEN powstał trzy lata temu. Nazwa staje się obecnie wizytówką Ukrainy. Do dziś ruch zorganizował dziesiątki marszów protestacyjnych. Na początku zajmował się zwalczaniem prostytucji, która od czasu upadku komunizmu zaczęła na Ukrainie stawać się coraz bardziej poważnym problemem społecznym. Wzrosła liczba prostytutek. FEMEN jednak szybko poszerzył swój krąg zainteresowań. Dziś zajmuje się także problemami równości płci, korupcją i kwestią reformy emerytalnej. Jego protesty przyjmujące formę happeningów, gdzie kobiety - często w temperaturze zero stopni - rozbierają się przed gmachami urzędów publicznych, już stały się sławne w całym kraju. Relacjonują je media.

euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)