Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Euro w Polsce? Piechociński ujawnia

0
Podziel się:

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się do propozycji prezydenta Bronisława Komorowskiego złożonej przed Zgromadzeniem Narodowym.

Euro w Polsce? Piechociński ujawnia
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński uważa, że dyskusja o wejściu do strefy euro jest potrzebna, jednak należy się z nią wstrzymać do wyborów parlamentarnych.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się w ten sposób do propozycji prezydenta Bronisława Komorowskiego złożonej we wczorajszym orędziu przed Zgromadzeniem Narodowym.

Janusz Piechociński przypominał w radiowej Trójce, że należy pamiętać, że do przyjęcia euro niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej większości sejmowej.

_ - Dzisiaj jest wymóg konstytucyjny i wydaje się, że w tym składzie parlamentu nie ma co zaczynać dyskusji o wejściu do euro, skoro wiemy, że prawie połowa głosów jest przeciwna temu wejściu - _ powiedział wicepremier.

Janusz Piechociński zaznaczył, że PSL jest pragmatyczne w kwestii walutowej i uważa, że Polska powinna wejść do strefy euro ze sprawną, konkurencyjną gospodarką, z nowymi technologiami, przemysłem nowej generacji i sprawnymi instytucjami.

_ - Wtedy nie powtórzymy błędów na przykład Słowenii - _ zaznaczył wicepremier.

Do kwestii wejścia do strefy euro odniósł się też doradca prezydenta. _ - Jeśli Polska nie wejdzie do strefy euro, w dłuższej perspektywie zostanie zmarginalizowana - _ ostrzegł w publicznej telewizji Jaromir Sokołowski, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. polityki zagranicznej.

Sokołowski mówił też, w kontekście wizyty Baracka Obamy w Polsce, o potrzebie wzmocnienia flanki wschodniej i rozwoju infrastruktury wojskowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński: obywatel liczy na sprawne sądy Reformę przygotowaną przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina wicepremier nazwał nieszczęsną propozycją, która nie przyniosła usprawnień, a wręcz wytworzyła zamieszanie.
Polacy chcą wprowadzenia euro? Sondaż W kwietniu 74 proc. ankietowanych było przeciwko europejskiej walucie - wynika z badania GfK Polonia. W stosunku do poprzedniego miesiąca odsetek przeciwników pozostał na niezmienionym poziomie.
Prezydent wzywa do dyskusji o euro Komorowski tłumaczył, że - jeśli chcemy widzieć w przyszłości bezpieczną, silną Polskę - to należy mówić o kwestii integracji w wymiarze energetycznym, wspólnotowej polityce bezpieczeństwa, ale przede wszystkim o strefie euro.
euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)