Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska w strefie euro
14.10.2011 14:33

Euro w Polsce? Premier: Owszem, ale...

Donald Tusk zdradza jedno ze źródeł dzisiejszego kryzysu w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk potwierdził w Pradze, że jego rząd jest zainteresowany wejściem Polski do strefy euro. Zaznaczył, że jeszcze nie spełniamy kryteriów przystąpienia do obszaru wspólnej waluty europejskiej.

Na konferencji prasowej po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, premier podkreślił, że sama strefa euro musi spełniać kryteria, co do których się zobowiązała.

- _ Jednym ze źródeł dzisiejszego kryzysu w Europie jest to, że niektóre państwa ze strefy euro lekceważyły kryteria, które są kryteriami warunkującymi przystąpienie do strefy euro _ - powiedział Tusk.


POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA

W opinii premiera, pytanie o przyszłość strefy euro jest pytaniem nie do tych, którzy chcą do niej przystąpić, ale do tych, którzy są jej uczestnikami i którzy, nie zawsze odpowiedzialnym zachowaniem, doprowadzili do sytuacji krytycznej.

Szef rządu powiedział, że Europa zintegrowana powinna egzekwować reguły od wszystkich państw w tym samym stopniu.

Więcej wypowiedzi premiera o strefie euro - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;euro;tusk;chce;szybkich;decyzji,20,0,873748.html) Kryzys euro. "Nie będziemy się narzucać" Premier Polski przyznał, że ma niewiele narzędzi, które mogą pomóc krajom ze strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;zaatakowal;merkel;chodzi;o;euro,147,0,767379.html) Tusk zaatakował Merkel? Chodzi o euro Polski premier skrytykował propozycje Niemiec i Francji w sprawie integracji eurolandu.
Tagi: polska w strefie euro, donald tusk, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz