Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.03.2013 12:53

Eurodeputowani chcą wszczęcia postępowania wobec Węgier

Kontrowersyjne zmiany dotyczą między innymi kwestii związków małżeńskich, oficjalnego uznawania Kościołów i przebiegu kampanii wyborczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Szefowie grup politycznych Parlamentu Europejskiego chcą wszczęcia dochodzenia w sprawie zmian wprowadzonych do konstytucji węgierskiej. Zwrócili się w tej sprawie do przedstawicieli Rady i Komisji Europejskiej. *

Podczas debaty dotyczącej najbliższego szczytu Unii socjaliści, liberałowie i frakcja Zielonych zwrócili się do minister Lucindy Creighton reprezentującej prezydencję irlandzką oraz szefa Komisji Emanuela Barroso o wprowadzenie do porządku obrad szczytu, spraw dotyczących wydarzeń na Węgrzech.

Zdaniem przewodniczącego liberałów Guy Verhofstadta, zmiany jakie wprowadzone zostały do węgierskiej konstytucji są jawnym zamachem na zasady i pryncypia, którymi kieruje się Unia Europejska. Apelował o rozpoczęcie formalnego dochodzenia w celu wyjaśnienia sytuacji.

Nie ma żadnych wątpliwości - stwierdził Verhofstadt - że węgierska konstytucja w obecnym kształcie sankcjonuje łamanie europejskich zasad. Szefowie frakcji zażądali, by państwa członkowskie wraz z Komisją bezzwłocznie zajęły się sprawą i wyciągnęły najdalej idące konsekwencje wobec Budapesztu.

Kontrowersyjne zmiany dotyczą między innymi kwestii związków małżeńskich, oficjalnego uznawania Kościołów i przebiegu kampanii wyborczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie przewrót w kraju UE? Wyszli na ulice Policja otoczyła gmach szczelnym kordonem i wezwała zgromadzonych do zakończenia protestów. Zatrzymano kilkanaście osób.
Konstytucja zmieniona. Premier zwyciężył 22 kontrowersyjne poprawki parlament zatwierdził mimo protestów wyrażanych również przez opozycję i organizacje pozarządowe.
"To agresja w państwie! Orban kłamie" Zdaniem krajowych i międzynarodowych organizacji ograniczy ona prawa obywateli.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz