Notowania

eurolot
28.02.2012 19:18

Eurolot kupi osiem samolotów Bombardier

Zarząd Eurolotu zdecydował się na kanadyjski samolot Bombardier Q400.

Podziel się
Dodaj komentarz
(d-s-n/sxc.hu)

Eurolot w sezonie letnim może otrzymać osiem samolotów Bombardier najnowszej generacji - poinformowała rzeczniczka resortu skarbu Magdalena Kobos. * *Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wyraziło zgodę na zakup maszyn.

-_ W drugim kwartale tego roku pierwsza maszyna ma pojawić się w Polsce. W sezonie letnim do przewoźnika ma trafić osiem sztuk _ - powiedziała Kobos. Dodała, że przewoźnik ma opcję dodatkową na zakup kolejnych sześciu sztuk tego typu maszyn.

Wcześniej na swojej stronie internetowej MSP poinformowało, że zarząd Eurolotu podjął decyzję o wyborze nowego samolotu Bombardier Q400, produkowanego przez Kanadyjczyków.

Jak powiedział dyrektor marketingu w Eurolot Jacek Balcer, nowe samoloty będą obsługiwać zarówno własną siatkę połączeń jak i trasy, które realizuje dla PLL LOT. - _ Szczegóły odnośnie m.in. terminu dostaw samolotów i tras, na jakich będą one latały, zostaną podane na środowej konferencji _ - powiedział Balcer.

Eurolot jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Akcjonariuszami Eurolotu jest Skarb Państwa, który posiada 62 proc. udziałów oraz PLL LOT - 38 proc.

Przewoźnik posiada 14 turbośmigłowych samolotów krótkiego zasięgu typu ATR42-500 i ATR72-202 oraz 3 turboodrzutowe samoloty średniego zasięgu typu Embraer 175. Embraery 175 Eurolotu obsługują siatkę połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT. Pozostałe samoloty latają w barwach Eurolotu na trasach krajowych i zagranicznych.

Inne informacje na temat LOT-u czytaj w Money.pl
Prywatyzacja LOT. "Mamy dwa warunki" Prezes LOT stwierdził, że spółka musi się rozwiać po przejęciu oraz działać pod dotychczasowym logiem.
Fatalny wynik narodowego przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT za 2011 r. odnotowały 145,5 mln zł straty - poinformował w środę prezes spółki Marcin Piróg.
Krzyże w samolotach. LOT się wycofuje Polskie Linie Lotnicze LOT wycofują się z instrukcji zakazującej noszenia symboli religijnych.
Tagi: eurolot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz