Notowania

Expose Glińskiego przed wotum nieufności

Polska jest w poważnym kryzysie, z którym nie radzi sobie rząd Donalda Tuska - grzmi profesor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Serewis/East News)

*Polska jest w poważnym kryzysie, z którym nie radzi sobie rząd Donalda Tuska. Tak można streścić expose kandydata na premiera Piotra Glińskiego. *

Ponieważ marszałek Ewa Kopacz nie zgodziła się na jego wystąpienie przy okazji debaty nad konstruktywnym wotum nieufności, profesor Gliński przedstawił swój program poza salą plenarną. Na spotkanie z nim przyszli głównie politycy PiS-u.

Profesor Piotr Gliński krytycznie zrecenzował sytuację w Polsce pod rządami Donalda Tuska. - _ Polska jest w kryzysie. Polska dryfuje. trzeba to zmienić i można to zmienić. Jedynym lekarstwem na ten kryzys jest rząd techniczny, który może, który ma możliwości. Po pierwsze energicznie zabrać się do naprawy gospodarki i państwa, przeciwdziałać bezrobociu i zapaści w służbie zdrowia, biedzie i emigracji zarobkowej Polaków. Poza tym może załagodzić kryzys władzy. Zastąpić propagandę medialną prawdziwą komunikacją, rozmową ze społeczeństwem _- mówił profesor.

Kandydat na premiera zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość zapowiada reformy. - _ Aby szybko przeciwdziałać kryzysowi i zmienić sytuację, potrzebne są kompleksowe reformy. Tylko takie reformy przyniosą zmianę polskiej gospodarki, polskiego państwa i polskiej wspólnoty _ - mówił Gliński.

Kandydat na premiera zapowiedział między innymi daleko posuniętą deregulację, ułatwienia dla osób prowadzących działalność gospodarczą, współpracę z samorządami oraz ograniczenie administracji państwowej w tym zmniejszenie liczby radnych o 10 procent.

Profesor Gliński jako premier chce wspierać rozwój demograficzny między innymi poprzez wydłużenie urlopu macierzyńskiego do 24 miesięcy, wprowadzenie bonów wychowawczych oraz kart rodzin wielodzietnych.

Piotr Gliński odniósł się również do niemożności wystąpienia przed posłami na forum Sejmu. - _ Pani marszałek Sejmu RP nie dopuściła konstytucyjnego kandydata na premiera RP do debaty sejmowej. Wydaje się, że jest to wiekopomny wkład do historii polskiego parlamentaryzmu _ - powiedział.

Na godzinę 13.00 zaplanowano debatę nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności. Głosowanie odbędzie się jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
Profesor Gliński na kryzys? Dziś decyzja Sejm rozpatrzy wniosek PiS o wyrażenie wotum nieufności rządowi Donalda Tuska i wybranie Piotra Glińskiego na premiera.
Pięć godzin dyskusji nad rządem Tuska W uzasadnieniu wniosku o wotum nieufności można przeczytać, że gabinet Tuska szkodzi Polsce i powinien odejść.
Na odwołanie rządu Tuska jeszcze poczekamy Decyzję w sprawie terminu rozpatrzenia wniosku podjął Konwent Seniorów. Pierwsze marcowe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane w dniach 6-8 marca.
Tagi: wotum nieufności dla rządu donalda tuska, piotr gliński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz