Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
f-16
12.09.2007 16:05

F-16 wylądował awaryjnie na Okęciu

Polski myśliwiec F-16 wylądował awaryjnie na warszawskim lotnisku Okęcie. Powodem było zapalenie się lampki sygnalizującej obecność dymu w kabinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Polski myśliwiec F-16 wylądował awaryjnie na warszawskim lotnisku Okęcie. Powodem było zapalenie się lampki sygnalizującej obecność dymu w kabinie. Na ziemi dymu nie stwierdzono. Wojsko bada, czemu zapaliła się lampka.

Wydział prasowy Dowództwa Sił Powietrznych potwierdził PAP informację radia RMF FM o awaryjnym lądowaniu myśliwca. Jedna z maszyn dyżurnych, zabezpieczających teren kraju, wylądowała na płycie wojskowej lotniska Okęcie bez przeszkód, nikomu z załogi ani obsługi lotniska nic się nie stało.

Siły Powietrzne podały, że dwa F-16 ćwiczyły nad Okęciem manewr podejścia do lądowania na to lotnisko. W trakcie ćwiczenia w jednej z maszyn zapaliła się lampka "dym w kabinie". W tej sytuacji, zgodnie z procedurą, pilot musi jak najszybciej wylądować na najbliższym dostępnym lotnisku. Tak też się stało.

Na razie nie wiadomo, dlaczego w myśliwcu zapaliła się lampka sygnalizująca pojawienie się dymu w kabinie. Samolot został odholowany do hangaru, gdzie zostanie sprawdzony. Wydział prasowy Dowództwa Sił Powietrznych nie potrafił określić, jak długo potrwa ten przegląd.

Tagi: f-16, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz