Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fałszywy alarm bombowy w konsulacie USA w Mediolanie

0
Podziel się:

Pracownicy konsulatu w Mediolanie zostali ewakuowani.

Fałszywy alarm bombowy w konsulacie USA w Mediolanie
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEIJaEwR

Pracownicy konsulatu USA w Mediolanie zostali ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Został on odwołany po kontroli policji - podały włoskie media.

Według strony internetowej dziennika _ Corriere della Sera _ alarm ogłoszono po znalezieniu podejrzanego bagażu. Z kolei agencja Ansa pisze, że konsulat miał otrzymać list z informacją o ładunku wybuchowym.

Policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych w podejrzanym bagażu i po kontroli policyjnej alarm odwołano - informuje _ Corriere della Sera _.

bEIJaEwT

Oprócz personelu dyplomatycznego ewakuowano także pracowników kilku stacji radiowych, których redakcje mieszczą się w tym samym budynku co amerykański konsulat. Zamknięto sąsiednie ulice i wstrzymano ruch pociągów na pobliskiej linii metra.

W zeszłym tygodniu Waszyngton podjął decyzję o zamknięciu ok. 20 swoich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce po przechwyceniu przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) komunikatów wymienianych przez przywódcę Al-Kaidy Ajmana al-Zawahiriego oraz Nasira al-Wahajsziego, szefa Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) z centralą w Jemenie, z których wynikało, że Al-Kaida planowała duży zamach terrorystyczny. Nie zamknięto jednak placówek na Zachodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Elektroniczna inwigilacja przydaje się do... Ujawnione rewelacje mogą wywołać kolejne kontrowersje w związku z ujawnionymi przez Edwarda Snowdena, programami elektronicznej inwigilacji.
To oni planowali serię zamachów na Amerykanów Jeden z szefów Al Kaidy zachęca drugiego do _ zrobienia czegoś dużego _. Gorączkowa ewakuacja Amerykanów.
Boją się zamachów. Zamknęli ambasady Niemiecka placówka pozostanie zamknięta dziś i jutro. Rzecznik MSZ w Berlinie potwierdził, że chodzi o względy bezpieczeństwa, ale nie chciał udzielić żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.
bEIJaExu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)