Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiasko mediatorów. Senatorowie USA wracają z niczym

0
Podziel się:

Urząd prezydenta Egiptu ogłosi fiasko zagranicznych wysiłków mediacyjnych na rzecz rozwiązania kryzysu politycznego.

Fiasko mediatorów. Senatorowie USA wracają z niczym
(PAP/EPA)

Oczekuje się, że urząd prezydenta Egiptu ogłosi fiasko zagranicznych wysiłków mediacyjnych na rzecz rozwiązania egipskiego kryzysu politycznego - poinformował państwowy egipski dziennik Al-Ahram, powołując się na źródła oficjalne.

Według nich urząd prezydenta ogłosi również, że protesty Bractwa Muzułmańskiego przeciwko obaleniu przez wojsko wywodzącego się z tego ugrupowania prezydenta Mohammeda Mursiego nie miały charakteru pokojowego.

W trakcie dzisiejszej wizyty w Kairze działający jako wysłannicy prezydenta USA Baracka Obamy senatorowie Lindsey Graham i John McCain wezwali władze Egiptu oraz islamistyczną opozycję do podjęcia dialogu oraz rezygnacji z użycia przemocy. Wystąpili również z postulatem uwolnienia więźniów politycznych.

Występując na konferencji prasowej Graham i McCain zaznaczyli, iż nie jest obecnie właściwy czas na zawieszenie pomocy wojskowej USA dla Egiptu w odpowiedzi na usunięcie Mursiego ze stanowiska przez siły zbrojne.

Mursi, pierwszy prezydent Egiptu wyłoniony w demokratycznych wyborach, został 3 lipca pozbawiony władzy przez wojsko ku zadowoleniu znacznej części społeczeństwa. Jednak od tego czasu w kraju wciąż dochodzi do niepokojów, a starcia islamistów z siłami bezpieczeństwa pociągnęły za sobą śmierć około 300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Od teraz grzywna za obrazę prezydenta Obrońcy praw obywatelskich w Egipcie zmianę prawa powitali z zadowoleniem.
W tej sprawie, sędziami będą duchowni Badie, poszukiwany przez policję, i jego zastępcy przebywający w areszcie, będą odpowiadać według egipskiej agencji za podżeganie do zabójstwa, natomiast pozostałych trzech członków ruchu za zabójstwo.
Nobliska nie dostała prawa wjazdu do Egiptu Jemeńskiej noblistce pokojowej Tawakkul Karman zamierzała wziąć udział w większym z dwóch siedzących protestów zwolenników Bractwa w Kairze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)