Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiat zrezygnuje z inwestycji w Tychach

0
Podziel się:

Włosi wycofują się z zapowiedzianej przez wicepremiera Piechocińskiego produkcji nowych modeli samochodów.

Fiat zrezygnuje z inwestycji w Tychach
(Fiat mat.pras.)

Fiat rezygnuje na razie z wartej około 2 mld zł inwestycji w Tychach, poinformowała spółka w piśmie skierowanym do Ministerstwa Gospodarki. Zgodnie z nim, producent samochodów potrzebuje _ więcej czasu na przeanalizowanie inwestycji _. W kwietniu wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział szumnie, że Fiat będzie produkować w Tychach nowe modele samochodów.

Na zdjęciu Sergio Marchionne, prezes Fiata.

_ Otrzymaliśmy pismo od pani Silvii Vernetti odpowiedzialnej za rozwój w grupie Fiat. Poinformowała, że koncern potrzebuje więcej czasu na przeanalizowanie wszystkich inwestycji, w tym w Polsce. Dlatego nie podejmie ostatecznej decyzji o inwestycji do końca czerwca _ - powiedziała _ Pulsowi Biznesu _ zastępca dyrektora departamentu instrumentów wsparcia w Ministerstwie Gospodarki Teresa Korycińska.

Gazeta przypomina, że specjalnie dla Fiata w _ ekspresowym tempie _ rząd poszerzył Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) o zakład w Tychach.

Chodziło o wdrożenie do produkcji nowego modelu samochodu osobowego z segmentu B, do tej pory niewytwarzanego przez Grupę Fiat. To miała być inwestycja za 2 mld zł, w tym 1,03 mld zł kosztów kwalifikowanych, od których liczy się dopuszczalną pomoc publiczną, 420 nowych miejsc pracy i utrzymanie ponad 3 tys. istniejących.

W dniu, gdy rząd wydał komunikat o poszerzeniu KSSE, zarząd włoskiego koncernu wydał oświadczenie dotyczące inwestycji w Polsce. Wynikało z nich, że jest zbyt wcześnie, by mówić, że jakakolwiek decyzja została podjęta, a w ogłoszonej strategii nie ma informacji o planach dla konkretnych fabryk.

Wtedy zapowiadano, że Fiat chce w Polsce produkować nowy samochód z segmentu B (np. Punto), 96 procent produkcji miało trafiać na eksport - w tym do Ameryki Północnej. Produkcja nowego modelu zapewniłaby tyskiej fabryce pracę na całe lata.

W kwietniu wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział, że Fiat będzie produkować w Tychach nowe modele samochodów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe modele Fiata produkowane w Polsce Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował dzisiaj, że w zakładach Fiata w Tychach będą produkowane nowe modele samochodów.
Motoryzacyjny koncern zainwestuje 250 mln euro General Motors ujawnił szczegóły ekspansji w Polsce. To będzie największa inwestycja w historii Tychów.
Nexteer Automotive wybuduje fabrykę w Tychach Motoryzacyjny koncern będzie tam produkował elektryczne układy kierownicze. Powstaną nowe miejsca pracy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)