Notowania

zwolnienia w fiacie
14.12.2012 10:12

Fiat zwalnia, minister zapowiada nowe inwestycje

- Mamy kilka daleko idących deklaracji - mówi Janusz Piechociński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Fabryki nowoczesnych silników samochodowych w Polsce? Takiej możliwości nie wykluczył wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Dziś ma on rozmawiać z przedstawicielami branży motoryzacyjnej o sytuacji w tym sektorze.

Wicepremier Piechociński mówił w radiowej Trójce, że kluczową kwestią jest pobudzenie popytu na samochody produkowane w Polsce. Jak dodał, większość naszych rodaków kupuje azjatyckie auta. Minister gospodarki zapowiedział też, że podczas rozmowy mogą być poruszane kluczowe sprawy inwestycyjne dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego.

-_ Mamy w tym sektorze kilka daleko idących deklaracji inwestycyjnych, co mnie szczególnie cieszy. Nie do prostych montowni, ale na przykład nowych fabryk silników najnowszej generacji _- mówi Piechociński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO:

Jednym z ważniejszych tematów dzisiejszego spotkania będzie sytuacja FIATA w Polsce. Włoski koncern planuje zwolnić 1500 pracowników fabryki w Tychach. Zdaniem ministra, to zbyt wiele. W jego opinii, restrukturyzację w Fiacie można rozwiązać w inny sposób - zmienić zasady zatrudnienia zamiast zwalniać i dawać odprawy.

- _ Swego czasu, gdy zamykano kopalnie w Wałbrzyskim Zespole Węglowym, to ludzie dostali po 40 tys. na początku lat 90. Następuje wielka degradacja społeczna. My chcemy, także poprzez rozmowy z Fiatem, proponować inne rozwiązania, korzystniejsze dla pracodawcy _ - mówi minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO:

Minister chce, by podobne zasady zatrudnienia obowiązywały w całym przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Zapowiada też, że na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami branży motoryzacyjnej będzie proponował między innymi nowe rozwiązania podatkowe. Spotkanie planowane jest po południu.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński jutro obdzwoni szefów. Przekona, by nie zwalniali? Minister gospodarki ujawnia pomysły na wsparcie branży motoryzacyjnej.
Masowe zwolnienia. 1500 osób na bruk W piątek Fiat Auto Poland poinformował, że w pierwszym kwartale 2013 r. fabryka Fiata w Tychach zmniejszy zatrudnienie o 1,5 tys. osób.
Tym Piechociński zajmie się na początek Na najbliższym posiedzeniu rząd ma się zająć sytuacją polskiego rynku motoryzacyjnego w kontekście m.in. zapowiedzianej redukcji zatrudnienia w fabryce Fiata w Tychach.
Tagi: zwolnienia w fiacie, janusz piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz