DrBarbara.pl

Polacy są w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów Europy. Z kolei zła dieta i otyłość odpowiedzialne są za rozwój chorób cywilizacyjnych takich jak np. cukrzyca, alergie pokarmowe, nowotwory, a przede wszystkim choroby układu krążenia, które są najczęstszą przyczyną zgonów.

Walczyć z tą nasilającą się epidemią chorób cywilizacyjnych chce DrBarbara.pl, startup z obszaru Mobile Health. Dlatego proponuje medyczno-zdrowotną aplikację mobilną, dopasowującą dietę do stanu zdrowia użytkownika w oparciu o szczegółowy wywiad i bieżącą analizę wyników badań krwi. Jej autorką jest Eleonora Burzyńska - córka lekarza, która idąc w ślady ojca postanowiła pomagać innym w dbaniu o zdrowie.

Poza monitorowaniem zmiany masy ciała i wyników ponad 100 badań laboratoryjnych, aplikacja ma wiele dodatkowych funkcji, takich jak m.in. lista zakupów, porady dietetyka i automatyczne przypomnienie o konieczności zjedzenia posiłku.

Finansowanie projektu polega na zakupie abonamentu przez użytkownika końcowego oraz pakietów przez firmy i organizacje. Kolejnym kanałem sprzedaży są firmy inwestujące w prozdrowotne programy dla swoich pracowników.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
y76
2017-06-05 11:07
zdecydowana większość tych biznesów, to kopie, albo kopie kopii jakichś serwisów, które gdzieś zadziałały - przeniesienie kawałka rzeczywistości do internetu.
baj
2017-06-05 00:47
Podłość, nikczemność . 60tys zł starcza na kilka śrubek i nakrętek.Za te grosze ma zmienić sie Świat? Więcej wydaje codziennie ojciec Dyrektor na świeczki w swoim imperium, Na to Pisowski rząd nie oszczędza
zaqaz
2017-06-04 08:42
Poza tematami medycznymi - reszta to pierdoły. Na żaden nie dałbym złamanego grosza.
Pokaż wszystkie komentarze (14)