Notowania

fundusz kościelny
19.05.2012 21:09

Finansowanie Kościoła. Boni: Stawka odpisu jest dyskutowana

Uważam za umiarkowany sukces na dzisiaj, to że rozmawiamy o zmianie modelu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agnieszka K. Jurek/East News)

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, pytany o wyniki rozmów ws. finansowania Kościołów, powiedział dziś wieczorem w TVN24:

_ - Uważam za umiarkowany sukces na dzisiaj, to że rozmawiamy o zmianie modelu. Nie fundusz kościelny, tylko odpis. Szczególnie mniejsze kościoły wiejskie chciałyby, aby było takie zabezpieczenie w okresie przejściowym, jeśli te wysokości odpisów nie byłyby wystarczające. Chociaż strony różnych Kościołów mówią o tym, że odpis powinien być wyższy. _

_ - Stawka odpisu jest cały czas dyskutowana. Podtrzymujemy swoje stanowisko, że to powinno być 0,3 proc., ale to jest w głębokim powiązaniu, bo jeśli 0,3 proc., to zdaniem kościołów ten okres przejściowy powinien być dużo dłuższy. Jeśli natomiast ten odpis byłby wyższy, to byłoby większe poczucie bezpieczeństwa i wtedy nie trzeba takiego długiego okresu przejściowego. My to przeanalizujemy i Rada Ministrów wyda odpowiednie instrukcje tak, żebyśmy mogli dalej rozmawiać. _

_ - W ciągu najbliższych dwóch trzech tygodni Rada Ministrów się tym problemem zajmie, a później jestem tak umówiony i z przedstawicielami Kościoła katolickiego, i z przedstawicielami innych Kościołów i związków wyznaniowych, że natychmiast wracamy do stołu i do rozmów, więc myślę, że w ciągu czerwca te rozmowy będą trwały _.

Czytaj więcej o finansach Kościoła w Money.pl
Zakonnicy też martwią się o pieniądze kościoła Zmianę modelu finansowania Kościoła zapowiedział w expose premier Donald Tusk.
Rząd wydaje na bzdury, a z Kościołem liczy się co do grosza Znany dominikanin w rozmowie z Money.pl mówi o sprawie finansów Kościoła.
Polska podzielona na pół. To przez Kościół Tylko co trzeci Polak jest za finansowaniem Kościoła i księży z publicznych pieniędzy.
Tagi: fundusz kościelny, boni, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz