Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finlandia: Strajk kontrolerów lotów

0
Podziel się

Fińscy kontrolerzy lotów protestują przeciwko planowanym zmianom w lokalizacji centrum kontroli lotów.

Finlandia: Strajk kontrolerów lotów
(brytta/iStockphoto)
bEqtBEad

Fińscy kontrolerzy lotów protestują przeciwko planowanym zmianom w lokalizacji centrum kontroli lotów - poinformował największy związek zawodowy kontrolerów SLJY.

Na jego wniosek strajk zaczął się o godz. 16 czasu polskiego i ma potrwać do godz. 7 jutro rano.

Związek protestuje przeciwko planowanemu przeniesieniu centrum kontroli ruchu lotniczego z Tampere na główne lotnisko kraju Helsinki-Vantaa. Centrum to zarządza ruchem lotniczym w Finlandii, z wyjątkiem stref otaczających lotniska.

bEqtBEaf

_ - Zmiana lokalizacji centrum spowoduje problemy z punktu widzenia bezpieczeństwa _ - powiedział agencji AFP przewodniczący związku SLJY, Sami Fabritius. Związek obawia się też ewentualnej redukcji personelu, a Fabritius twierdzi, że celem reorganizacji są _ oszczędności _.

Kierownictwo linii lotniczych Finavia twierdzi, że w związku ze strajkiem może dojść do odwołania części lotów krajowych, natomiast międzynarodowe rejsy odbędą się planowo. _ - Loty międzynarodowe będą obsługiwane przez niezrzeszonych kontrolerów prowadzących szkolenia _ - ogłosiły linie Finavia w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Finowie masowo wypisują się z Kościoła Blisko 1000 Finów wypisało się jednego dnia z rejestru Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Finlandii.
Finlandia opuści strefę euro jako pierwsza? Finlandia już teraz nie uczestniczy w wielu akcjach ratowania finansów innych krajów.
Jest umowa w sprawie elektrowni atomowej Ustalono, że umowa o dostarczeniu przez Rosjan reaktora do Hanhikivi 1 ma zostać podpisana do końca 2013 roku. Rosjanom zaproponowano również objęcie 34 proc. udziałów w spółce.
bEqtBEaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)