Notowania

protesty na ukrainie
28.01.2014 13:40

Finowie grożą bojkotem mistrzostw świata

Dziennikarze zostali poinformowani przez organizatorów mistrzostw świata w hokeju na Białorusi, że będą musieli złożyć wniosek wizowy, jeśli chcą przekazywać informacje na inne tematy niż te związane ze sportem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyfarther79/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Fińskie media zagroziły dziś, że zbojkotują mistrzostwa świata w hokeju, które mają się odbyć w maju tego roku w Mińsku. Redakcje obawiają się, że władze Białorusi wymagając specjalnych wniosków wizowych chcą ograniczyć wolność słowa.

Dziennikarze zostali poinformowani przez organizatorów, że w ramach akredytacji będą musieli złożyć oddzielny wniosek wizowy, jeśli _ zamierzają przekazywać informacje na inne tematy niż te związane ze sportem _.

_ Musimy być pewni, że będziemy mogli pracować według normalnych zachodnich standardów. Nowe wymogi wizowe pokazują, że nie będzie to możliwe _ - stwierdził szef redakcji sportowej fińskiego nadawcy publicznego YLE Atte Jaeaerskelaeinen.

Fińska telewizja i radio YLE oraz największe gazety _ Helsingin Sanomat _ oraz _ Ilta-Sanomat _ zagroziły, że nie wyślą swoich korespondentów na Białoruś. Fińska agencja prasowa STT ogłosiła, że poinformowała stronę białoruską, iż planuje przekazywać informacje na inne tematy niż sportowe _ w zależności od zapotrzebowania _.

Sprawa utrudnień przy akredytacji na mistrzostwa świata w hokeju w Mińsku ma zostać poruszona w lutym na spotkaniu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

_ W najgorszym razie mistrzostwa na Białorusi mogą zostać anulowane, ale nie wierzę, że tak się stanie _ - powiedział YLE wiceszef Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) Kalervo Kummola.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protesty na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz