Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma Mattel wycofuje z Polski wadliwe zabawki

0
Podziel się:

Firma Mattel dobrowolnie wycofa z polskiego rynku 21 zabawek typu Polly Pocket oraz jeden typ lalki Barbie - poinformowała spółka.

Firma Mattel wycofuje z Polski wadliwe zabawki
(PAP / EPA)

*Firma Mattel dobrowolnie wycofa z polskiego rynku 21 zabawek typu Polly Pocket oraz jeden typ lalki Barbie - poinformowała spółka. Decyzja ma związek z informacjami, że w zabawkach tych obluzowują się magnesy. *

"Wycofanie z rynku nie wynika ze zgłaszanych przypadków zranień, ale związane jest z informacjami o odpadaniu magnesów i nowymi, bardziej rygorystycznymi standardami mocowania magnesów, wprowadzonymi przez Mattel" - napisała we wtorek spółka w oświadczeniu.

Mattel wycofuje zabawki zawierające magnesy, wyprodukowane od stycznia 2002 r. do 31 stycznia 2007 r., w tym niektóre lalki, figurki, zestawy zabawek i akcesoriów, w których mogą obluzowywać się magnesy. W Polsce będzie to prawie 165 tys. sztuk.ZOBACZ TAKŻE:

Niebawem w sklepach detalicznych, hurtowniach i sieciach supermarketów pojawią się specjalne plakaty na temat tych zabawek.

Konsumenci, którzy mają zabawki pochodzące z wadliwej serii, proszeni są o kontakt z firmą Mattel (nr tel. 22 33 42 115). Po odesłaniu do firmy Mattel wadliwego produktu, konsument otrzyma bon pieniężny (o wartości odpowiadającej cenie zabawki i kosztom wysyłki).

W skali globalnej Mattel wycofa 18,2 miliona zabawek magnetycznych (w samych USA 9,5 milionów).

Firma zapewnia, że od stycznia 2007 r. stosuje wzmocniony system mocowania magnesów w swoich zabawkach.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)