Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy do Dudy: Nie podnośmy płac

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy chcą rezygnacji z drastycznego podnoszenia płacy minimalnej.

Firmy do Dudy: Nie podnośmy płac
(PAP/Piotr Polak)

Prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców wystosował list otwarty do przewodniczącego NSZZ _ Solidarnośc _ w sprawie płacy minimalnej. Szef Solidarności Piotr Duda domaga się podniesienia tej płacy z obecnych 1386 złotych brutto do1670 złotych brutto.

Cezary Kaźmierczak zaznaczył w liście, że członkowie jego organizacji rozumieją, iż intencją Solidarności jest obrona i pomoc najbiedniejszym. Jednak po podwyższeniu płacy minimalnej wzrosłoby bezrobocie i to o kilka procent. _ Pracodawcy po wprowadzeniu wyższej płacy minimalnej zwolniliby bowiem wszystkich, których praca nie jest tyle warta _ - napisał szef Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

Zaapelował do Piotra Dudy o wycofanie się z projektu podwyższenia płacy minimalnej i zaproponował wspólną walkę o obniżenie absurdalnego, jak zaznaczył, opodatkowania pracy, które w Polsce sięga 80 procent. Wyjaśnił, że pracodawca do każdego tysiąca wypłaconego pracownikowi do ręki, musi zapłacic rządowi w formie róznych podatków i składek prawie 800 złotych. Cezary Kaźmierczak dodał, że to jest główna przyczyna niskich płac i bezrobocia i to jest rzeczywisty problem.

Wcześniej, list do Solidarności w sprawie minimalnego wynagrodzenia wystosowali tez przedsiębiorcy z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Napisali między innymi, że osobom o niskich kwalifikacjach, których praca ma niewielką cenę, zamiast podwyższac płacę minimalną przyczyniając się do osłabienia dynamiki rozwoju gospodarczego, można pomagac obniżając podatki i składki obciązające płace.
NSZZ Solidarnośc przygotowuje obywatelski projekt ustawy o płacy minimalnej, której wysokość miałaby osiągnąć 50 procent przeciętnego wynagrodzenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t128703.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/duda;politycy;nie;powinni;ustalac;plac,66,0,751426.html) Duda: Politycy nie powinni ustalać płac Solidarność będzie wnioskowała o zmianę sposoby określania płacy minimalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t97071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarnosc;nie;poprze;zadnej;partii,207,0,751311.html) Solidarność nie poprze żadnej partii Związek zamierza popierać konkretnych kandydatów do Sejmu i Senatu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t114072.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/solidarnosc;atakuje;prezydenta;za;emerytury,18,0,744722.html) Solidarność atakuje prezydenta za emerytury Duda: Rządzący robią co chcą, nie pozwolimy sobie na to, by nas ośmieszali.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)