Notowania

usa
15.10.2013 23:55

Fitch rozważa obniżenie ratingu USA

Stany Zjednoczone są teraz w kategorii negatywnej obserwacji, co może poprzedzić rzeczywiste obniżenie tego ratingu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Agencja ratingowa Fitch zakomunikowała, że rozważa możliwość obniżenia ratingu USA z poziomu AAA ze ewzględu na rozgrywki polityczne w Waszyngtonie wokół podniesienia pułapu zadłużenia publicznego.

Fitch umieścił rating USA w kategorii _ negatywnej obserwacji _, co może poprzedzić rzeczywiste obniżenie tego ratingu. Obserwacja ma potrwać najbliższe 6 miesięcy.

W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że _ chociaż Fitch nadal uważa, że limit zadłużenia będzie szybko podniesiony, to jednak polityczne rozgrywki i zmniejszona elastyczność finansowa mogą zwiększyć ryzyko niewypłacalności USA _.

Ponadto Fitch uważa, że zwłoka w zwiększeniu możliwości zaciągania pożyczek przez skarb USA _ stawia pod znakiem zapytania _ zaufanie do możliwości Stanów Zjednoczonych spłacania swoich zobowiązań.

Rzecznik Departamentu Skarbu USA ocenił, że oświadczenie Fitcha jest ostrzeżeniem dla członków Kongresu, iż Stany Zjednoczone znalazły się niebezpiecznie blisko niewypłacalności. Wcześniej Departament Skarbu ostrzegł, że 17 października rządowi USA zabraknie pieniędzy na spłacanie bieżących zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz