Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fitch rozważa obniżenie ratingu USA

0
Podziel się

Stany Zjednoczone są teraz w kategorii negatywnej obserwacji, co może poprzedzić rzeczywiste obniżenie tego ratingu.

Fitch rozważa obniżenie ratingu USA
(PAP/EPA)
bEpEpdkR

Agencja ratingowa Fitch zakomunikowała, że rozważa możliwość obniżenia ratingu USA z poziomu AAA ze ewzględu na rozgrywki polityczne w Waszyngtonie wokół podniesienia pułapu zadłużenia publicznego.

Fitch umieścił rating USA w kategorii _ negatywnej obserwacji _, co może poprzedzić rzeczywiste obniżenie tego ratingu. Obserwacja ma potrwać najbliższe 6 miesięcy.

W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że _ chociaż Fitch nadal uważa, że limit zadłużenia będzie szybko podniesiony, to jednak polityczne rozgrywki i zmniejszona elastyczność finansowa mogą zwiększyć ryzyko niewypłacalności USA _.

bEpEpdkT

Ponadto Fitch uważa, że zwłoka w zwiększeniu możliwości zaciągania pożyczek przez skarb USA _ stawia pod znakiem zapytania _ zaufanie do możliwości Stanów Zjednoczonych spłacania swoich zobowiązań.

Rzecznik Departamentu Skarbu USA ocenił, że oświadczenie Fitcha jest ostrzeżeniem dla członków Kongresu, iż Stany Zjednoczone znalazły się niebezpiecznie blisko niewypłacalności. Wcześniej Departament Skarbu ostrzegł, że 17 października rządowi USA zabraknie pieniędzy na spłacanie bieżących zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpEpdlu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)