Notowania

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2012 zakończone. Oto jego bilans

W Krynicy Zdroju zakończyło się 22 Forum Ekonomiczne. Tegoroczne spotkanie było poświęcone głównie nowych wizjom na czas kryzysu w Europie i na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Instytut Wschodni)

Pojawiły się również tematy dotyczące systemu ochrony zdrowia, transportu kolejowego, źródeł energii odnawialnej czy problematyki energetycznej._ Polskie Davos _ odwiedził prezydent Bronisław Komorowski. Specjalnym gościem forum był prezydent Lech Wałęsa.

W panelach i sesjach plenarnych wzięło udział ponad 2,5 tysiąca gości z Europy, Azji i USA. Wśród nich byli politycy, ekonomiści, analitycy, przedstawiciele wielkich koncernów i organizacji pozarządowych oraz blisko pół tysiąca dziennikarzy.

Podczas tegorocznego forum odbyło się 6 sesji plenarnych i ponad 100 paneli dyskusyjnych. Krynickiemu spotkaniu towarzyszyło między innymi Forum Inwestycyjne w Tarnowie, Forum Regionów w Muszynie, a także bogaty program kulturalny.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak wygrać z kryzysem? "Polska to przykład" - Nasz kraj udowadnia to od ponad 20 lat - podkreśla Bronisław Komorowski.
Już połowa młodych Greków nie ma pracy Bezrobocie w Grecji wzrosło w czerwcu do 24,4 procent. Oznacza to, że bez pracy jest ponad 1,2 miliona ludzi. Według najnowszych danych, od maja zatrudnienie straciło ponad 50 tysięcy Greków, od czerwca 2011 roku - w sumie 358 tysięcy ludzi. Najwięcej problemów ze znalezieniem pracy mają osoby w wieku poniżej 24 lat. Bezrobocie w tej grupie sięgnęło 55 procent. Większe trudności na rynku pracy mają kobiety. Według raportu, od 2007 roku liczba bezrobotnych Greków wzrosła prawie trzykrotnie.
Dusi ich kryzys. Będą pracować w soboty? Międzynarodowi kredytodawcy, ratujący Grecję przed bankructwem, zasugerowali temu krajowi wydłużenie tygodnia roboczego do sześciu dni.
Tagi: forum ekonomiczne w krynicy, krynica, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz