Notowania

strajki we francji
24.09.2010 19:50

Francja nie zrezygnuje z wydłużenia wieku emerytalnego

Premier Francois Fillon chce doprowadzić reformę do końca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Francois Fillon odpowiedział w Biarritz związkom zawodowym, które zorganizowały w czwartek dzień strajków i manifestacji przeciwko reformie.

Premier Fillon mówił o reformie emerytur podczas posiedzenia deputowanych z rządzącej partii UMP. Jego odpowiedzią na czwartkowe manifestacje i strajki było _ zdecydowane i spokojne nie _, zwłaszcza odnośnie najważniejszego punktu reformy.

_ - Nie, nie zrezygnujemy z przedłużenia okresu pracy przed emeryturą, bo gdybyśmy to zrobili, nasz system emerytalny zawaliłby się pod ciężarem deficytu. Doprowadzimy tę reformę do końca _- oświadczył Fillon.

Premier w bardzo dyplomatyczny sposób podkreślił, że szanuje tych, którzy strajkowali i manifestowali przeciwko reformie. Dodał, że _ aby rządzić Francją, trzeba umieć powiedzieć czasem _nie.

Reforma, przeciwko której protestowało wczoraj od jednego do trzech milionów osób, podwyższa wiek emerytalny do 62 lat z dotychczasowych 60 lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t111486.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miliony;francuzow;przeciw;reformie;emerytur,174,0,680878.html) Miliony Francuzów przeciw reformie emerytur _ Dłuższa praca życie skraca, Sarkozy na emeryturę! _ Protestowano w całym kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/we;francji;znow;strajk;przeciw;reformie;emerytur,197,0,680389.html) We Francji znów strajk przeciw reformie emerytur Mocno zakłócony jest transport kolejowy i lotniczy, w wielu szkołach odwołano zajęcia.
Tagi: strajki we francji, francja, strajki, reforma, emerytury, wiek emerytalny, francois fillon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz