Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Francja odwołuje loty z powodu strajku

0
Podziel się:

Fala strajków po ogłoszeniu reformy emerytalnej nie maleje. Najpierw lotniska, potem kolej.

Francja odwołuje loty z powodu strajku
(http2007/CC/Flickr)

Dziś odwołano połowę połączeń lotniczych z paryskim lotniskiem Orly i blisko jedną trzecią rejsów na innych francuskich terminalach, w tym na stołecznym Roissy. Utrudnienia są spowodowane strajkiem przeciwko reformie emerytalnej.

Według prognoz Naczelnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC), dzisiejszy protest w transporcie lotniczym zakłóci rozkład lotów w całym kraju. Na największym paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle anulowano 30 proc. połączeń, podobnie jak w innych terminalach w kraju. Utrudnienia dotyczą także podparyskiego portu lotniczego Beauvais, z którego odlatują samoloty tanich linii lotniczych do Polski.

Ruch lotniczy we Francji powinien powrócić do normy jutro rano. Pasażerów zachęca się do kontaktu z przewoźnikiem przed udaniem się na lotnisko. W następstwie strajku przeciw reformie emerytalnej trwającego już od 12 października zakłócony jest ruch kolei. Jutro ma kursować 80 proc. superszybkich pociągów TGV i 50-60 proc. innych połączeń krajowych. Pociągi międzynarodowe Eurostar pod Kanałem La Manche mają jeździć zgodnie z rozkładem, podobnie jak pociągi Thalys, łączące Francję z Belgią i Holandią.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t19768.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;we;francji;spowodowal;chaos;w;wielkiej;brytanii,217,0,605913.html) Strajk we Francji spowodował chaos w Wielkiej Brytanii Strajkowali pracownicy francuskich promów w Calais.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t113184.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reforma;emerytalne;we;francji;strajki;na;kolei,169,0,691881.html) Reforma emerytalne we Francji: Strajki na kolei Nie ma już utrudnień w ruchu lotniczym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)