Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: ostro krytykują prezydenta Hollande'a

0
Podziel się:

Prawica i lewica zjednoczyły się w krytyce pomysłów Francois Hollande'a. Szuka 30 miliardów euro by zasypać dziurę w budżecie.

Francja: ostro krytykują prezydenta Hollande'a
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Zarówno francuska prawicowa opozycja, jak i lewica krytykują program przedstawiony przez prezydenta Francois Hollande'a, który chce podnieść podatki, by zmniejszyć deficyt budżetowy. Większość Francuzów ze sceptycyzmem odnosi się do planu obecnych władz.

85 procent z grona 35 tysięcy czytelników ankietowanych przez internetowe wydanie dziennika _ Le Figaro _ twierdzi, że Francois Hollande nie przekonał ich, iż potrafi wyprowadzić kraj z kryzysu.

Hollande dał sobie rok na uporanie się z bezrobociem, a dwa lata na wyprowadzenie Francji z deficytu w budżecie. Związki zawodowe ze sceptycyzmem patrzą na możliwość pomyślnych negocjacji z szefami przedsiębiorstw i z władzami na temat ograniczenia zwolnień.

Lewica zarzuca prezydentowi, że z przedwyborczych obietnic pozostało tylko opakowanie. Hollande zaprzecza twierdząc, że 75-procentowy podatek wobec osób zarabiających milion euro rocznie będzie dotyczył wszystkich bez wyjątku - także sportowców i artystów.

Wielu przedstawicieli tych dwóch grup zawodowych już teraz zarabia za granicą. Prawica twierdzi, że socjaliści, szukając 30 miliardów na zapchanie dziury w budżecie, chcą wprowadzić większe podatki, by móc więcej wydawać.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande: Obniżymy deficyt ponizej 3 procent Francois Hollande przyznał, że jest to wielkie wyzwanie w obliczu kryzysu i spowolnienia wzrostu gospodarczego.
Dramat Hollande'a. Po czyjej stronie stanie? Głosując na partie, które chcą odrzucenia lub renegocjacji pakietu ratunkowego, Grecy postawili Francois Hollande'a przed poważnym dylematem.
Hollande szuka 30 mld euro. Ogłosił plan Prezydent Francji zapowiada wdrożenie 2-letniego planu antykryzysowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)