Notowania

franjca
28.05.2008 13:32

Francuzi otwierają rynek pracy

Po 1 lipca obywatele państw, przyjętych do Unii w 2004 r. będą mogli pracować legalnie we Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Francja z dniem 1 lipca otworzy rynek pracy dla Polaków i innych nowych członków Unii Europejskiej. *

Komisja Europejska wyraziła w środę zadowolenie z otwarcia przez Francję od 1 lipca swego rynku pracy dla ośmiu państw postkomunistycznych, które weszły do UE w 2004 r.

- _ To dobry prognostyk dla francuskiej prezydencji, cieszę się z tego. Podstawą tej decyzji są realia rynku pracy: polscy hydraulicy nie ściągnęli do Francji _ - podkreślił unijny komisarz ds. zatrudnienia, spraw socjalnych i wyrównywania szans Vladimir Szpidla.

Decyzja, którą prezydent Francji Nicolas Sarkozy ogłosił podczas wizyty w Warszawie, dotyczy Polski oraz Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Słowenii.

Wcześniej Francja zapowiadała utrzymanie ograniczeń w dostępie do swojego rynku dla pracowników z Polski i innych nowych krajów UE do maja 2009 roku.

Przypominając, że _ większość państw już otworzyła swoje rynki pracy _, Szpidla ocenił, że jest to _ ważny krok dla Francji i sądzę, że wpłynie na inne kraje _.

Obywatele ośmiu państw, które weszły do Unii w 2004 roku, są jeszcze objęci ograniczeniami na rynku pracy w Belgii, Niemczech, Austrii i Danii.

Jeśli chodzi o Rumunię i Bułgarię, które przystąpiły do UE w 2007 roku, ich obywatele mogą pracować bez żadnych ograniczeń tylko w państwach wschodniej części UE z wyjątkiem Węgier oraz w Finlandii i Szwecji.

Tagi: franjca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz