Notowania

francja
12.01.2013 15:10

Francuzi też mają swoją "Wielką Orkiestrę"

Mimo kryzysu, ostatnia odsłona zbiorki cieszyła się dużym powodzeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

We Francji odpowiednikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest _ Telethon _. Mimo kryzysu, jego ostatnia odsłona cieszyła się dużym powodzeniem.

Nad Sekwaną i Rodanem pierwszy _ Telethon _ odbył się w 1987 roku. Jego organizatorem było Francuskie Towarzystwo Walki z Miopatią. Chodziło o zebranie pieniędzy na prowadzenie badań nad tą chorobą mięśni oraz na pomoc dla dotkniętych nią dzieci. Z czasem fundusze zaczęto zbierać także na inne choroby genetyczne.

_ Telethon _ jest organizowany przy współudziale francuskiej telewizji. Na czterech państwowych kanałach odbywają się wielogodzinne maratony z udziałem gwiazd estrady i kina, a także znanych postaci życia społecznego, kulturalnego i naukowego.

Mimo że pomysł telethonu narodził się w Stanach Zjednoczonych, to po 25 latach obecności we Francji niechętnej amerykańskim modom, dla Francuzów na stałe zrósł się z otaczającą ich rzeczywistością.

Dwudniowa impreza organizowana jest na początku grudnia. W 2012 zebrano ponad 81 milionów euro, jednak datki można składać przez kolejne miesiące. Wielką gwiazdą imprezy był Omar Sy, aktor znany z roli w filmie _ Nietykalni _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz