Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fso
08.11.2004 07:35

FSO jednak ukraińskie

We wtorek rząd ma upoważnić ministra skarbu do sprzedaży w trybie niepublicznym akcji FSO. Minister przystąpi wówczas do negocjacji z jedyną spółką, która złożyła konkretną ofertę, jaką jest ukraiński AwtoZAZ - powiedział w niedzielę PAP wiceminister gospodarki Jacek Piechota.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaznaczył, że rząd również we wtorek określi warunki, jakim musi odpowiadać ewentualna umowa z inwestorem.

"Minister skarbu przystąpi do negocjacji i trudno mi powiedzieć, czy inwestor spełni wszystkie te warunki. Dzisiaj jedynym inwestorem, z którym będzie negocjował minister jest AwtoZAZ, bo tylko AwtoZAZ złożył konkretną ofertę" - powiedział Piechota.

Przypomniał, że list intencyjny złożył także MG Rover wraz z chińskim partnerem SAIC, jednak nie przedłożył oferty, która odpowiadałaby na podstawowe pytania.

"Na dziś stan jest taki, że jedna strona złożyła ofertę, doprecyzowała ją zgodnie z oczekiwaniami Ministerstwa Skarbu. Z drugiej strony jest tylko list intencyjny" - powiedział wiceminister.

"Nie wyklucza to oczywiście MG Rovera i jego chińskiego partnera SAIC, jeśli nie dojdzie do porozumienia (z AwtoZAZ-em), a oni złożą w międzyczasie ofertę" - dodał. Zaznaczył, że minister skarbu będzie musiał po negocjacjach z AwtoZAZ-em zaproponować Radzie Ministrów konkretne rozwiązanie.

Nie jest też wykluczone, że MG Rover w przyszłości będzie współpracował z fabryką na Żeraniu, jeśli AwtoZAZ podpisze umowę inwestycyjną.

"To już sprawa przyszłości, która jest poza nami. Jeżeli zostanie podpisana umowa z AwtoZAZ-em, to AwtoZAZ będzie rozmawiać w przyszłości z Roverem, czy z każdym innym inwestorem o współpracy na Żeraniu" - powiedział.

Pozostaje też do rozwiązania kwestia ewentualnych roszczeń, jakie wysunęła ostatnio strona koreańska wobec FSO. "Puls Biznesu" podawał ostatnio, że koreańska instytucja rządowa Kamco, która wykupiła długi upadłej Daewoo Motor Company, żąda od FSO spłaty 2 mld zł.

Przedstawiciel CII Group, która reprezentuje interesy Kamco w Polsce, odmówił w piątek skomentowania tej sprawy. Powiedział PAP, że czeka na wyniki rozmów na szczeblu rządowym w przyszłym tygodniu.

"Spór dotyczy relacji między syndykiem a nimi. W najbliższym czasie nie planujemy żadnych rozmów w tej sprawie" - powiedział Piechota.

Tagi: fso, daewoo, motoryzacja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2019

MOCPiS oskarzal Po o wyprzedawanie majątku państwowego a robi to samo. Polakuty nic nie potrafisz, umiesz tylko się zadluzac i pograzac firmy którymi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)