Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fso
01.10.2004 13:09

FSO rozmawia z bankami na temat zadłużenia

FSO, które w czwartek nie spłaciło odsetek od kredytów zaciągniętych w polskich bankach, rozmawia z nimi na temat zadłużenia. Spółka uważa, że banki nie posuną się do egzekucji należności

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformowała w piątek PAP Krystyna Danilczyk, rzeczniczka FSO.

"Trwają rozmowy ze wszystkimi bankami na temat zadłużenia, a jeżeli są prowadzone rozmowy, to o żadnej egzekucji długu nie może być mowy" - powiedziała Danilczyk.

Warszawska Fabryka Samochodów Osobowych na podstawie umowy z 2003 roku do ostatniego dnia września miała spłacić odsetki od kredytu w wysokości 591 mln zł, zaciągniętego w sześciu polskich bankach. Jednak firma nie ma potrzebnych sum i ze zobowiązania się nie wywiązała.

FSO, które ma nadzieję na otrzymaniu 52 mln zł pomocy publicznej, zwróciło się do banków o przesunięcie terminu spłaty odsetek, jednak na takie przesunięcie nie wyraził zgody bank Pekao SA.

Aby FSO mogło otrzymać pomoc publiczną, zgodę musi wydać Komisja Europejska, a Agencja Rozwoju Przemysłu musi otrzymać przewidziane dla niej 5 proc. z 2 mld tegorocznych wpływów z prywatyzacji.

Wojciech Kaczorowski, rzecznik banku Millennium, który w 2003 roku kierował przygotowaniem porozumienia z FSO, poinformował PAP, że bank nie zamierza komentować losów kredytu udzielonego FSO.

Tagi: fso, daewoo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz