Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz Kościelny do likwidacji. PO się z tego nie wycofa

0
Podziel się:

- Wycofanie projektu przekształcenia Funduszu Kościelnego jest niemożliwe - mówi rzecznik rządu Paweł Graś. Rządowy projekt w tej sprawie napotkał ostry sprzeciw biskupów.

Fundusz Kościelny do likwidacji. PO się z tego nie wycofa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ _- _ Wycofanie projektu przekształcenia Funduszu Kościelnego jest niemożliwe _- mówi rzecznik rządu Paweł Graś. Rządowy projekt w tej sprawie napotkał ostry sprzeciw biskupów.

Paweł Graś powiedział w radiowej Trójce, że jego wycofanie raczej nie jest możliwe, gdyż prace zabrnęły za daleko. Rzecznik rządu wyraził zdziwienie zastrzeżeniami biskupów wobec projektu. Jak mówił, ze słów ministra Michała Boniego wynikało, że rozmowy w tej sprawie przebiegają w dobrej atmosferze.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA GRASIA:

Jak czytamy w _ Rzeczpospolitej _, rząd łoży co roku około 90 milionów złotych na Fundusz Kościelny. Jego likwidację zapowiedział dwa lata temu premier Donald Tusk.

W lutym metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz i szef resortu administracji Michał Boni ogłosili, że osiągnięto kompromis. Ustalono bowiem, że wysokość odpisu podatkowego na Kościół będzie wynosić 0,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Fundusz Kościelny do likwidacji. Co duchowni dostaną w zamian? Minister Michał Boni ujawnił szczegóły porozumienia z kościołami i związkami wyznaniowymi. Już są skargi.
Kościół chce dalszego zwrotu majątku Kościół katolicki wskazuje, że państwo nadal ma ziemię odebraną mu przez komunistów.
Biskupi zajęli się nadużyciami seksualnymi _ Sprawa postu, sprawa troski o dobra materialne kościoła. To będą drogowskazy dla współczesnego człowieka _.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)