Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktywizacja bezrobotnych
20.07.2012 11:11

Fundusz Pracy dostanie z budżetu dodatkowe pół miliarda złotych

Budżet ledwo się spina, ale oni wymagają priorytetowego wsparcia. Pieniądze pomogą?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ministerstwo Finansów pozytywnie rozpatrzyło wniosek ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza o zgodę na zwiększenie w bieżącym roku wydatków Funduszu Pracy o pół miliarda złotych.

Środki zostaną przeznaczone na finansowanie zadań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

_ Minister finansów wyraził zgodę na uruchomienie wnioskowanej kwoty i jej przeznaczenie na działania aktywizacyjne urzędów pracy. Kwota 500 mln zł jest przeznaczona dla powiatów o najwyższej stopie bezrobocia na finansowanie aktywizacji grup bezrobotnych, którzy wymagają priorytetowego wsparcia _ - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie uzgodniono, że zintensyfikowane zostaną prace nad zmaksymalizowaniem od 2013 r. środków europejskich na aktywizację, co wiąże się z koniecznością nowelizacji odpowiednich rozporządzeń - tak, aby powiększyć o nie wydatki Funduszu Pracy w 2013 roku, podano także.

Uzasadniając swój wniosek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że stopa bezrobocia wynosi już 12,6 proc., a jednocześnie rośnie liczba zwolnień grupowych, prace przy Euro 2012 już się skończyły, a wkrótce pracy zacznie szukać kolejny rocznik absolwentów.

Czytaj więcej o bezrobociu w Polsce w Money.pl
Rząd ma prognozę bezrobocia. Ma być... Bezrobocie w lipcu spadnie poniżej poziomu 12,4 proc. - ocenił wiceminister pracy i polityki społecznej.
Pomogą bezrobotnym? W grę wchodzą miliony Ministerstwo Finansów do końca lipca zdecyduje, czy uwolni pół miliarda złotych z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.
Bezrobocie będzie spadać. Kto dostanie pracę? _ Szacowaliśmy stopę bezrobocia na koniec roku na 12,5 proc. i to jest nadal prognoza obowiązująca _ - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.
Tagi: aktywizacja bezrobotnych, bezrobocie w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz