Notowania

fundusz pracy
13.07.2012 12:30

Fundusz Pracy wspomoże walkę z bezrobociem?

Resort pracy naciska na Ministerstwo Finansów w sprawie uruchomienia dodatkowych środków z Funduszu Pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

- _ Resort pracy naciska na Ministerstwo Finansów w sprawie uruchomienia dodatkowych środków z Funduszu Pracy _ - poinformował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

_ - Naciskamy na Ministerstwo Finansów w sprawie uruchomienia dodatkowych środków z Funduszu Pracy; wysłałem w tym tygodniu pismo do ministra finansów. Zależy nam na jak najszybszej decyzji i uruchomieniu tych środków. One muszą do września trafić na rynek, aby ta interwencja była skuteczna _ - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

_ - Wniosek o środki z FP powinien zostać rozpatrzony i zaopiniowany przez sejmową Komisję Finansów Publicznych w ostatnim tygodniu lipca; wtedy jest ostatnie posiedzenie komisji przed przerwą wakacyjną _ - dodał.

Wiceminister finansów Hanna Majszczyk powiedziała, że decyzja w sprawie przekazania środków z Funduszu Pracy zostanie podjęta szybko. _ - Myślę, że w przyszłym tygodniu _ - zaznaczyła.

Na początku lipca Minister Pracy i Polityki Społecznej złożył do Ministra Finansów wniosek o uruchomienie dodatkowych środków w wysokości 0,5 mld zł z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.

Kosiniak-Kamysz zapowiadał, że pieniądze te trafią na aktywne formy walki z bezrobociem. _ - Szczególnie chcemy wesprzeć osoby młode oraz po 50. roku życia _ - mówił.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomogą bezrobotnym? W grę wchodzą miliony Ministerstwo Finansów do końca lipca zdecyduje, czy uwolni pół miliarda złotych z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.
Będzie więcej pieniędzy dla bezrobotnych Szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz wystąpił do Ministerstwa Finansów o uruchomienie takiej kwoty z Funduszu Pracy.
Tagi: fundusz pracy, rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz