Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusze z UE. Minister przedstawia plany resortu

0
Podziel się:

W nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej rząd chce, by dofinansowanie poszło w dużej mierze na te cele, co w obecnym.

Fundusze z UE. Minister przedstawia plany resortu
(Zbyszek Kaczmarek/East News)
bFeFtsmt

224 miliardy złotych - tyle pieniędzy dotąd rozdysponowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach środków unijnych z budżetu na lata 2007-2013.

Teraz Polska stara się o kolejne, już w ramach perspektywy 2014-2020. Dziś minister Elżbieta Bieńkowska przedstawiała szczegółowo plany swojego resortu, przedstawione ogólnie w piątkowym expose premiera.

Minister rozwoju regionalnego zwracała uwagę, że jej resort, na którego czele stoi od 2007 roku, już w 2008 roku zaplanował jak rozdysponować pieniądze: _ - Ten plan, jeśli chodzi o wydatkowanie, jest zakrojony do 2015 roku. Przez cały ten okres, od początku 2008 roku, rozdysponowaliśmy do chwili obecnej 224 miliardy złotych _.

bFeFtsmv

W nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej rząd chce, by dofinansowanie poszło w dużej mierze na te cele, co w obecnym. Chodzi między innymi o energetykę, ale także realizowane obecnie i nowe inwestycje infrastrukturalne. Minister Bieńkowska mówiła, że na obecnej perspektywie budżetowej Unii dużo zyskały uczelnie. W nowym budżecie będzie można zweryfikować jak wykorzystały tę szansę.

Polska chce znaczne środki z Unii przeznaczyć też między innymi na innowacyjność i inwestycje w samorządach. O tym jak będzie wyglądał budżet Unii na lata 2014-2020 dowiemy się w listopadzie tego roku. Polska chce z niego pozyskać 300 miliardów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj gra toczy się o dziesiątki miliardów Na projekty polskich wnioskodawców wydano 126,5 mld zł, z czego UE zrefinansuje 90,3 mld złotych.
Szybkie połączenia kolejowe. Unia chce pomóc Budżet Unii Europejskiej na transport w latach 2014-2020 to 31,7 miliarda euro.
Zwrot w sprawie unijnych pieniędzy. Dostaniemy więcej? - _ Nie poświęcimy Europy, by padła ofiarą na ołtarzu ajatollahów oszczędności i cięć _.
bFeFtsmW
fundusze unijne
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)