Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Funkcjonariusze Straży Granicznej walczą o 25 mln zł

0
Podziel się:

Dopłaty wstrzymuje program oszczędnościowy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej walczą o 25 mln zł
(Money.pl/ Tomasz Brankiewicz)

Już 25 mln zł sięgają zaległości w wypłacaniu dodatków socjalnych funkcjonariuszom Straży Granicznej. Związkowcy negocjują.

Funkcjonariusze Straży Granicznej nie otrzymują na bieżąco dopłat do wypoczynku, a czas oczekiwania na uzyskanie pomocy mieszkaniowej w drugim półroczu może sięgnąć nawet sześciu miesięcy. _ _

- _ W tym roku w ramach ograniczonego budżetu zabezpieczyliśmy środki finansowe na wypłatę funkcjonariuszom tzw. świadczeń wymagalnych. To nie oznacza, że w tym roku wypłacimy wszystkie świadczenia _ - przyznał Marek Borkowski, zastępca komendanta głównego Służby Granicznej.

Jak dodał, m.in. dopłata do wypoczynku to świadczenie, które - zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Straży Granicznej - może być wypłacone w przyszłym roku. _ Podobna sytuacja jest z pomocą mieszkaniową, która zgodnie z przepisami może być wypłacona w ciągu pół roku od momentu podjęcia decyzji w tej sprawie. Zatem decyzje wydawane w lipcu będą skutkować wypłatami w roku 2010 _ - zaznaczył.

Do zaległości z tytułu dopłat do wypoczynku i pomocy mieszkaniowej należy doliczyć 8 mln zł z funduszu nagrodowo-zapomogowego, z którego wypłaty także zostały wstrzymane.

W Straży Granicznej pracuje ponad 17 tys. funkcjonariuszy.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)