Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
g-7. chiny
16.09.2006 14:39

G-7: Chiny na cenzurowanym

Sytuacja światowej gospodarki jest obecnie dobra - istnieją jednak zagrożenia, które mogą wpłynąć na zahamowanie wysokiego średniego tempa wzrostu - ocenili w sobotę ministrowie siedmiu najbogatszych państw świata - G-7, obradujący w Singapurze.

Podziel się
Dodaj komentarz

W opublikowanym po sobotnim spotkaniu komunikacie ministrowie finansów USA, Japonii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Kanady wskazali na takie zagrożenia dla tempa rozwoju, jak wzrost inflacji, cen energii, a także tendencje protekcjonistyczne.

Wskazując także na stosunkowo "umiarkowany" wzrost w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie podkreślono dynamiczny rozwój państw w strefie euro, który prawdopodobnie utrzyma się do końca roku.

Na cenzurowanym znalazły się Chiny - szefowie resortów finansów najbogatszych państw świata po raz kolejny zaapelowali do Pekinu o aprecjację juana, co miałoby sprzyjać zrównoważeniu bilansu handlowego Chin z zagranicznymi partnerami. Silniejszy juan sprawiłby, iż chińskie towary eksportowe stałyby się droższe i w konsekwencji - mniej konkurencyjne.

W Chinach - według prognoz MFW - tegoroczny wzrost gospodarczy powinien wynieść ok. 10 proc. (wobec 3,4 proc. w USA).

Tagi: g-7. chiny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz